0 głosów

Systemy gospodarki magazynowej opierają swoje funkcjonowanie na technologii kodów kreskowych, która pozwala na precyzyjną identyfikację towaru w warunkach magazynowych. Jak odczytywać kody kreskowe szybko, sprawnie i pewnie?

Img

Kod kreskowy- dojrzała technologia w służbie logistyki wewnętrznej

Technologia kodu kreskowego niedawno obchodziła swoją czterdziestą rocznicę komercyjnego funkcjonowania. Kod kreskowy został stworzony w celu usprawnienia identyfikacji towarów w sieciach retailowych. Obecnie jego biznesowe funkcjonowanie wykracza daleko poza świat handlu detalicznego. Kod kreskowy poprzez swoją budową (kombinacja czarnych i białych linii wraz z marginesami) jest rodzajem identyfikatora, który może być z łatwością odczytany przez urządzenia służące do jego dekodowania (czytniki kodów kreskowych), czytelność dla człowieka ogranicza się do podpisów pod kodem, będących jego cyfrowym opisem.

Odczyt kodu- urządzenia dedykowane, urządzenia konsumenckie

System WMS to sprawnego funkcjonowania potrzebuje zintegrowania z urządzeniami odczytującymi kody kreskowe. Urządzenia tego typu mogą opierać się na automatycznym odczycie (automatyczne, przemysłowe czytniki kodów) lub na odczycie manualnym (ręczne czytniki kodów). Większość magazynów operuje na zasadach goods to man, czyli w oparciu o operatorów manualnych. W takiej konfiguracji system WMS potrzebuje do swojej pracy skanerów kodów oraz kolektorów danych wyposażonych w moduł odczytujący kody kreskowe lub kody kreskowe i kody dwuwymiarowe (kod 2D). Zastosowanie kodów 2D we współczesnych magazynach to historia ostatnich lat. Kod taki może pomieścić więcej danych niż współczesny kod kreskowy, jest też lepiej dekodowany w przypadku jego uszkodzenia (opcja rekonstrukcji kodu). Kody dwuwymiarowe mogą być stosowane jako świetna możliwość bezpiecznego oznaczania miejsc regałowych lub miejsc paletowych (znakowanie magazynu). Najnowszym trendem wśród sprzętu wykorzystywanego do pracy w magazynie jest możliwość zastosowania sprzętu konsumenckiego, takiego jak telefony komórkowe, czy tablety konsumenckie. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego oprogramowania, możliwe jest wykorzystanie takich urządzeń jako profesjonalnych asystentów nowoczesnego magazyniera.

HIT-Kody Kreskowe- Twój ekspert w dziedzinie kodów kreskowych

Poznański integrator systemów kodów kreskowych dla logistyki firma HIT-Kody Kreskowe (HKK) już od ponad dwudziestu lat integruje technologie kodów kreskowych w systemy wsparcia logistyki wewnętrznej (system WMS). Wśród naszych Klientów odnajdziesz zarówno duże międzynarodowe korporacje, jak i mniejsze firmy rodzinne.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona