Żarówki Led zdobywają ostatnio szturmem rynek. Dzięki swoim niezaprzeczalnym zaletom stały się najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy wykorzystać do oświetlenia naszego domu lub mieszkania. 

Data dodania: 2019-01-07

Wyświetleń: 5293

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety żarówek ledowych

Są ogólnie dostępne, a ich ceny, zwłaszcza te w sklepie Bricoman.pl (zobacz na: https://www.bricoman.pl/elektryka-oswietlenie/zarowki-swietlowki/gu10), zachęcają do zmiany tradycyjnych żarówek na technologię LED. Poznajmy zatem cechy, które uczyniły z nich tak populary produkt.

Ekonomia i ekologia

Największa zaleta tej technologii to ogromna oszczędność energii, a co za tym idzie pieniędzy. Ani halogeny, ani świetlówki nie są w stanie zużywać tak mało prądu, a w zamian oferować tak jasne światło. Już po kilku tygodniach stosowania można zauważyć znaczący spadek w wysokości rachunków za elektryczność.

W związku z małym zapotrzebowaniem na energię wpływają one na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji podczas produkcji prądu, same z powodzeniem zaś są poddawane recyklingowi. A do ich produkcji stosuje się bezpieczne dla środowiska materiały nowej generacji. Żarówki LED jednocześnie pomagają chronić nasze portfele oraz wpływają na przyszłość naszej planety.

Przyjemne oświetlenie na lata

W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek te wykonane w technologi LED są praktycznie wieczne. Ich przewidywany okres przydatności to kilkanaście lat. Z czasem ich moc słabnie, ale nigdy nie przestaną świecić. Uwalnia to od konieczności ciągłego zastępowania przepalonych żarówek. Modele znajdujące się w ofercie sklepu Bricoman.pl charakteryzują się także inną docenianą przez klientów zaletą.

Elementy oświetleniowe wykonane w technologii LED produkują niewiele ciepła, w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w małych pomieszczeniach, gdzie każdy stopień więcej na termometrze, źle wpływa na samopoczucie osób przebywających w nich. Nie ma także ryzyka oparzenia się, co jest istotne w domach, gdzie przebywają małe dzieci.

Wszechstronne zastosowanie

Żarówki takie świetnie nadają się do nowoczesnych aranżacji z punktowymi lampami, np. w sypialni lub pokoju dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w lampach na biurkach lub głównym oświetleniu danego pomieszczenia. Są one bezpieczne dla człowieka, ponieważ nie emitują szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego.

Zapewniane przez te żarówki światło nie męczy wzroku. Daje uczucie komfortu podczas czytania, pracy lub zabawy z dzieckiem, jakiego nie da żadne inne źródło światła. Jest przyjemne, zbliżone do naturalnego, co także ma znaczenie dla naszego samopoczucia, zwłaszcza zimą, gdy ze sztucznego oświetlenia korzystamy najczęściej.

Lista zalet żarówek LED jest długa. Warto jest zastosować je w swoim domu, by korzystać z tego, co mają nam do zaoferowania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena