Chociaż fundamentalne założenia marketingu się nie zmieniają, to projektanci wychodzą z coraz to nowszymi pomysłami, jak zaprezentować daną ofertę w interesujący sposób. Znane są już reklamy telewizyjne czy radiowe, rozległe billboardy wieszane przy autostradach, uciążliwe, wyskakujące okienka na komputerze. 

Data dodania: 2018-11-29

Wyświetleń: 391

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak efektywnie zaprezentować swój produkt?

Nie każda reklama musi jednak cechować się ogromnym rozmachem, aby być skuteczna. Okazuje się, że to właśnie nieco inna forma marketingu jest w stanie przyciągnąć nowych klientów.

Wystarczy przedstawić najważniejsze informacje, otoczyć je przyjemną dla oka oprawą graficzną, a następnie pozwolić ludziom samodzielnie zadecydować, czy interesuje ich dana oferta. Jest to mechanizm znany z ulotek, lecz w ostatnich latach posunięto się o krok dalej. Mowa tutaj o egzotycznie brzmiących roll up, które w praktyce stanowią rozwijane tabliczki, często ustawiane w strategicznych miejscach. Jednym z najważniejszych dostawców takiego wyposażenia jest avatar.pl – marka, która bardzo przyczyniła się do rozpowszechnienia tego typu rozwiązania.

Na czym polega ten fenomen?

Na pozór nie wyróżniają się one tle dziesiątek innych sposobów na prezentacje swojego produktu czy oferty. Aby zrozumieć, dlaczego akcesoria te zyskują na popularności w tak zatrważającym tempie, powinno się bliżej przyjrzeć ich konstrukcji. Ta, choć różni się w zależności od konkretnego modelu, zazwyczaj posiada trzy, kluczowe zalety – cechuje się:

  • Prostotą
  • Stabilnością
  • Trwałością

Jak sama nazwa wskazuje, można je także bez problemu zwijać, co bardzo ułatwia ich przenoszenie. Funkcja ta odgrywa ogromną rolę w momencie, gdy konieczna jest szybka zmiana aranżacji biura bądź przeniesienie się w zupełnie inne miejsce.

Sama jakość tworzywa, na którym pozostawia się nadruk także jest zadowalająca. Materiał ten jest wytrzymały – ciężko jest go stargać bądź zarysować. Ponadto, jego powierzchnia jest odporna na wilgoć. Systemu roll up można bez obaw używać na zewnątrz, nawet podczas niesprzyjającej pogody czy zbyt intensywnego słońca.

Co powinno znajdować się roll upie?

Tematyka nadruków, które można zamieszczać na powierzchni roll up jest praktycznie dowolna. W praktyce funkcjonują one podobnie do billboardów, lecz na nieco mniejszą skalę. Wybrany obraz jest ograniczony wyłącznie zamysłem, zgodnie z którym się go tam zamieszcza. Zazwyczaj jednak celem jest w tym przypadku reklama, której faktyczną formę można zawierzyć specjalistom od marketingu, którzy znają się na swojej pracy i wiedzą, jak zainteresować potencjalnego klienta.

Licencja: Copyright - zastrzeżona