Wybór wiarygodnego dewelopera jest kluczowy, jeśli chcesz zainwestować w mieszkanie, które będzie wykonane z najlepszych materiałów i gotowe na czas. Niestety, istnieje wielu niedoświadczonych i nastawionych na zysk przedsiębiorców w branży nieruchomości, którzy potrafią stwarzać wiele problemów. 

Data dodania: 2018-10-26

Wyświetleń: 1394

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Na co zwracać uwagę wybierając dewelopera?

Na co więc zwracać uwagę, by wybrać odpowiedniego dewelopera?

Historia i doświadczenie

Poznanie historii wcześniejszych projektów, sprawdzenie wiarygodności i trzymania się terminów – to pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką musisz zrobić przy wyborze dewelopera. Nie trzeba kierować się ilością ukończonych inwestycji, gdyż to nie w liczbie jest siła, a w jakości wykonania. Sprawdzenie historii jest niezbędne, ponieważ rynek obfituje w nowych i niedoświadczonych deweloperów, którzy mogą okazać niezbyt dobrymi przedsiębiorcami.

Aby skontrolować przeszłość firmy możesz:

l odwiedzić stronę internetową, aby sprawdzić portfolio dewelopera, jego historię i aktualnych współpracowników,

l porozmawiać z poprzednimi klientami,

l przyjechać na miejsce trwającej budowy, by dowiedzieć się z pierwszej ręki o jakości pracy robotników i o tym, jakich używają materiałów,

l poprosić dewelopera o dostarczenie katalogów i raportów informacyjnych.

Zasoby finansowe

Niezwykle ważne jest to też, aby sprawdzić, czy deweloper, od którego chcesz kupić mieszkanie, posiada odpowiednie fundusze na zrealizowanie inwestycji. Firma, która przeżywa kłopoty finansowe, nie jest dobrym wyborem, ponieważ może:

l nie ukończyć projektu na czas,

l skorzystać z tanich materiałów, aby zrekompensować braki,

l podnieść cenę lub obciążyć Cię ukrytymi kosztami.

Ramy czasowe projektu

Jak już wiesz, praca z finansowo zabezpieczonym deweloperem jest właściwym posunięciem. Jednak istnieje wiele firm, które pomimo posiadania funduszy, nadal nie dostarczają swoich projektów na czas. Dzieje się tak z kilku powodów, z których niektóre są zależne, a inne nie, od dewelopera. Mogą pojawić się problemy wynikające ze zmiany prawa, własności, pomyłek urzędowych itd. A niekiedy wina leży po stronie firmy, zmian na poziomie zarządu lub współpracy z nieodpowiednimi podwykonawcami.

Warto więc na podstawie wcześniejszych projektów przeanalizować to, czy inwestycje były wykonywane na czas, a poszczególne segmenty lub budynki powstawały w równych okresach. Jeśli prace posuwały się sukcesywnie do przodu i nie było między nimi znaczących przestojów, to można uznać to za spory plus.

Zobacz ofertę sprawdzonego dewelopera GeoGrupa

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena