Nie jest tajemnicą, że koszt wynajmu biura w Łodzi jest prawię o połowę tańszy niż w stolicy. Dodatkowo, Łódź ma bardzo silnie rozwinięte zaplecze akademickie, które na pewno jest w stanie zaspokoić potrzeby kadrowe przyszłych inwestorów i dostarczyć im wykwalifikowanych specjalistów z branży finansowej, budowlanej, prawnej czy też nowych technologii lub marketingu.

Data dodania: 2008-10-03

Wyświetleń: 2650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Serwis gazeta.pl informuje, iż w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat powierzchnie biurowe w Łodzi mają szansę zwiększyć się, aż o 270 procent. To niebywała szansa dla miasta, by dogonić takie polskie metropolie, jak Wrocław, Poznań, Kraków, a może nawet i Warszawa. Duży biznes chętniej lokuje się w miejscach, gdzie znajdują się luksusowe biura. Łódź ma więc szansę na przyciągnięcie w swoje rejony poważnych inwestorów. Podobno już teraz popyt na biura do wynajęcia znacznie przewyższa podaż. Na ulokowanie swojej siedziby w mieście czeka dużo poważnych, renomowanych firm. Przedsiębiorstwa te mają jednak dość wysokie wymagania, co do biura do wynajęcia. Łódź nie jest chwilowo w stanie spełnić tych kryteriów.

Łódź i biura klasy A

Łódź posiada ciekawą historię, jest to bardzo duże miasto o bogatej przemysłowej tradycji. Kiedyś było to włókiennicze centrum Polski, dziś trudno odnaleźć jakieś charakterystyczne skojarzenia, które pojawiają się w głowach Polaków myślących o tym miejscu. Sprawia ono wrażenie obszaru o dużym, niewykorzystanym potencjale ekonomicznym. Inwestycje w biura do wynajęcia mogą ten obraz zmienić. Nowoczesne biura mają szansę wykreować nowy wizerunek miasta, zwabić poważnych inwestorów i wprowadzić Łódź do czołówki najbardziej dynamicznie rozwijających się metropolii. Dość duże nadzieje wiązane są z nowoczesnym budynkiem biurowym klasy A - Forum 76, który ma powstać w Łodzi w najbliższym czasie. Klimatyzowany budynek, z podziemnym parkingiem, dużą ilością zieleni, budowany według najwyższych standardów ma szansę przyciągnąć do miasta znane i cenione firmy z sektora doradztwa finansowego, podatkowego lub też kancelarie prawnicze.

Biura do wynajęcia potrzebne od zaraz

Nie jest tajemnicą, że koszt wynajmu biura w Łodzi jest prawię o połowę tańszy niż w stolicy. Dodatkowo, Łódź ma bardzo silnie rozwinięte zaplecze akademickie, które na pewno jest w stanie zaspokoić potrzeby kadrowe przyszłych inwestorów i dostarczyć im wykwalifikowanych specjalistów z branży finansowej, budowlanej, prawnej czy też nowych technologii lub marketingu. Do tego szybka kolej, która niebawem znacznie skróci czas podróży między Łodzią, a Warszawą sprawi, iż ewentualne spotkania biznesowe lub podróże służbowe przestaną być problemem. Nic tylko czekać, aż powstaną nowoczesne biura do wynajęcia i patrzeć, jak Łódź się rozwija.


Licencja: Creative Commons