Niestety żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Zanieczyszczenia zawarte w powietrzu i jedzeniu przyczyniają się do coraz częściej występujących chorób - alergii, problemów z oczami, czy górnymi drogami oddechowymi.

Data dodania: 2018-03-23

Wyświetleń: 780

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Warto zwrócić uwagę na swój tryb życia i próbować jak najbardziej ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczeń na nasze ciało. Najlepszym wyjściem jest oczywiście wyprowadzka z centrum miasta na jego obrzeża lub nawet na wieś. Niestety wyjście to nie zawsze jest możliwym.

Aby ograniczyć negatywny wpływ zanieczyszczeń w powietrzu na nasz układ oddechowy, przede wszystkim warto zainwestować w oczyszczacze powietrza, które kupić można już w granicach 120 złotych. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu powietrze w naszych domach oczyszczane jest z kurzu i pyłów zawartych w smogu, który niestety, dostaje się również do naszych domów. Ponadto oczyszczacze zwykle również nawilżają i jonizują powietrze, uzdatniając je. Kolejnym rozwiązaniem pozwalającym ochronić układ oddechowym przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń jest używanie maseczek podczas wychodzenia z domu w okresie zimowym.

 

Ważnym elementem dbania o zdrowie i profilaktyki w dbaniu o oczy jest używanie odpowiednich okularów z filtrem podczas ciepłych i słonecznych miesięcy. Dobrze dobrane okulary z wysokim filtrem UV są w stanie zabezpieczyć wzrok przed szkodliwymi działaniami promieni słonecznych, przechodzących przez naszą atmosferę. Ponadto warto zainwestować w dobrej jakości krople nawilżające i tworzące warstwę ochronną na oku. Krople tego typu można bez problemu znaleźć w większości aptek. Odpowiednie dbanie o oczy i układ oddechowy są w stanie zabezpieczyć nasze ciało przed negatywnym wpływem zanieczyszczeń.

 

Warto zatem dbać o zdrowie i starać się w jak największym stopniu zapobiegać wszelkiego rodzaju schorzeniom. Warto jednak pamiętać, że pobyt w szpitalu nie musi być czymś strasznym, obecnie można trafić na naprawdę dobre i solidnie wyposażone placówki oferujące pomoc medyczną na poziomie światowym.

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena