0 głosów

Kalendarzowa wiosna coraz bliżej a to oznacza, że za chwilę pożegnamy się z zimowymi kurtkami i ciepłymi swetrami. Jest to zatem doskonała okazja aby zrobić porządek w domowej garderobie. W tym poradniku podpowiemy jak tego dokonać.

Wiosna to idealny moment aby zabrać się za porządek w swojej szafie. Przez kilka miesięcy na pewno nagromadziło się tam sporo rzeczy które zwyczajnie zabierają miejsce i nie są już potrzebne. Nie wszystkie Panie wiedzą jednak jak zabrać się do tego rodzaju porządków. W tym poradniku postaramy się podpowiedzieć jak sprwaić aby wiosenne porządki w szafie były szybkie i przyjemne. 

Jak wiadomo gruntowne porządki wymagają zazwyczaj trochę czasu więc dobrze przeznaczyć na nie cały dzień. Próba porządków na raty raczej skazana jest na porażkę.

W przypadku gdy nie masz na tyle miejsca aby wszystkie swoje ubrania trzymać cały rok w szafie i co sezon potrzebna jest jej reorganizacja to warto pomyśleć o inwestycjie w pudełka czy też worki próżniowe na odzież. Wszystkie niepotrzebne lub nienoszone ubrania schowasz właśnie do tego rodzaju pudełek i nastepnie umieścisz w piwnicy czy też innym domowym schowku. Jeżeli zdecydujesz się na wybór pudełek ozdobnych to ze względu na ich ładny wygląd będziesz mogła bez problemu ułożyć je jedne na drugim w jakiejś wnęce znajdującej się w sypialni. 

Pierwszym krokiem na drodze do porządku w szafie powinno byc jej opróżnienie. Następnie dobrze będzie całą garderobę dokładnie umyć a w jej kątach umieścić zaszetki zapachowe które odstraszą mole i nadzą ubraniam na długi czas piękny zapach.

Dodatkowo w przypadku gdy twoja garderoba nie jest zbyt imponująca pod względem pojemności czeka cię ciężka praca selekcji tego co zamierzasz schować zpowrotem a czego trzeba będzie się pozbyć.

Jak zatem podjąć decyzję odnośnie tego co wyrzucić? Najważniejsze to pozbyć się ubrań których już nie nosisz. Oczywiście łatwo powiedzieć, dużo trudniej wykonać. Ogólnie można przyjąć iż bezpiecznie będzie się pozbyć ubrań których nie miało się ani raz na sobie w przeciągu ostatnich dwóch lub trzech lat. Jeżeli posiadasz zatem tego rodzaju ubrania to dobrze będzie się z nimi porzegnać. Pozyskane miejsce będziesz mogła przeznaczyć na te które naprawdę lubisz i w których chodzisz często.

Pozbądź się również rzeczy w których czujesz się niekomfortowo lub w których zwyczajnie źle wyglądasz. Szafę powinny również opóścić uszkodzone ubrania. Bluzka z urwanymi guzikami których nie udało ci się przyszyć od kilku miesięcy też powinna trafić do pudełka z rzeczami które nie są już potrzebne.

Dzięki takim działaniom będziesz w stanie skutecznie zrobić miejsce w swojej szafie zyskując nie tylko pięknie wyglądającą i uporządkowaną garderobę ale również pomagając innym poprzez podarowanie niepotrzebnych ubrań osobom potrzebującym.

Licencja: Creative Commons