Niezależnie od tego, czy garderoba znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu, czy na ten cel przeznaczamy część innego pokoju, na przykład sypialni, o jej funkcjonalności decyduje optymalne wykorzystanie przestrzeni. Garderobę należy projektować w sposób przemyślany. Na co zwrócić uwagę?

Data dodania: 2020-09-19

Wyświetleń: 688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co musi uwzględniać projekt funkcjonalnej garderoby?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni – pantograf z podnośnikiem

Każda kobieta wie, że przestrzeni na ubrania i dodatki nigdy za wiele. Zwłaszcza, że w garderobie musi się zmieścić także męska odzież. Dość często popełnianym przy projektowaniu garderoby błędem jest niewykorzystywanie przestrzeni znajdującej się pod sufitem. Zabudowa powinna sięgać właśnie do stropu, co nie oznacza konieczności wdrapywania się wyżej na stołku lub drabinie, aby dotrzeć do półek znajdujących się na szczycie. W tym miejscu może wisieć odzież. Wystarczy wyposażyć własną garderobę w pantograf z podnośnikiem olejowym. W ten sposób wieszaki znajdą się na wyciągnięcie ręki bez większego wysiłku.

Wieszaki na poszczególne części garderoby

To bardzo ważne, by w zaprojektowanej garderobie znalazła się odpowiednia liczba wieszaków o różnym przeznaczeniu. Warto wykorzystać przynajmniej dwa poziomy i różnorodne zakamarki. Na wieszakach powinny spoczywać nie tylko koszule, sukienki czy kurtki, ale także wyprasowane spodnie i krawaty. W dobrej garderobie znajdzie się miejsce na niewielki wysuwany wieszak specjalnie dla nich. Więcej ciekawych porad dotyczących sprytnego wykorzystania przestrzeni w garderobie można znaleźć pod adresem: https://www.gtv.com.pl/pl/produkty/polecane/garderoba-smart.

Przemyślane kosze i szuflady

Dolne partie szaf stanowią Idealne miejsce na wysuwane kosze. W nich możemy trzymać między innymi bieliznę i buty. Specjalnie do tego przeznaczona szuflada z wysuwanym koszem pozwoli w ergonomiczny sposób ułożyć obuwie o różnym rozmiarze i kształcie tak, aby cenna przestrzeń się nie marnowała.

Funkcjonalne oświetlenie

Osobną kwestię stanowi oświetlenie garderoby. W przypadku większych szaf nawet, jeśli dysponujemy mocną lampą sufitową, ich wnętrze może spowijać mrok, który utrudni wybór stroju. Na szczęście do dyspozycji pozostaje oświetlenie LED w specjalnych meblowych oprawach, o czym więcej można przeczytać pod adresem: https://www.gtv.com.pl/lighting/pl/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena