Urządzenie pokoju dziecięcego dla każdego rodzica jest dużym kłopotem. Przestrzeń ta musi być nie tylko ładna, ale również bezpieczna i funkcjonalna. 

Img

Warto również zadbać o to, aby pokój "rósł" wraz z dzieckiem, na przykład poprzez dobór mebli, które z wiekiem mozna odpowiednio regulować do wzrostu dziecka.  Dobrym pomysłem będą również dodatki, które dodają pokojowi przytulności, a które z czasem możemy wymienić na inne, odmieniając wygląd pomieszczenia stosunkowo niewielkim kosztem.


 Oczywiście wiele współczesnych wnętrz projektowanych jest na styl skandynawski, który jest bardzo ceniony przez wielu rodziców. Łączy on w sobie nowoczesność, przytulność oraz klasykę. W pokoju dziecięcym musi się jednak znaleźć wiele niezbędnych elementów, aby takie pomieszczenie było przytulne i komfortowe dla dziecka. Nie może zabraknąć pufy skandynawskiej. Taka pufa będzie doskonałym miejscem na odpoczynek, czytanie książki czy oglądanie bajki. Jej zaletą jest również fakt, iż posłuży przez wiele lat jako wygodne siedzisko dla dziecka w różnym wieku. 


Co jeszcze do pokoju dziecięcego?
W każdym pokoju dziecięcym doskonale sprawdzi się skrzynka na zabawki. Nie jest to zbyt kosztowna inwestycja, za to jest to zakup na długie lata. Takie skrzynki są trwałe, można więc z nich korzystać przez kilka sezonów, a dziecko będzie mogło przechowywać w nich różne zabawki, a w późniejszym wieku również inne akcesoria. Dodatkowo taką skrzynkę można łatwo ozdobić. 


Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w fototapetę, która będzie przedstawiała np. panoramę większego miasta lub też ulubionego bohatera z bajki. Pokój zyska wtedy na przytulności i stanie się bardziej estetyczny.


Ostatnim z polecanych dodatków do pokoju dziecięcego jest na pewno obraz ścienny.  Może on przedstawiać ulubione postaci z bajki czy być po prostu kompozycją rodzinnych zdjęć. 


Z pewnością trafionym pomysłem będą różnego rodzaju poduszki. Rozłożone na łóżku czy w kąciku zabaw będą nie tylko stylową ozdobą, ale również wygodnym siedziskiem dla malucha. 


Dodatki w pokoju dziecięcym tworzą klimat i sprawiają, ze dziecko czuje się w nim komfortowo i bezpiecznie. 
 

Licencja: Creative Commons