Organizacja balu karnawałowego dla dzieci wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą, Należy zadbać o wiele szczegółów i wcześniej ustalić menu oraz zabawy, które mają uświetnić ten czas. 

Img

Warto także pamiętać o odpowiednim wystroju sali oraz przebraniach, bez których żadne przyjęcie się nie uda.

Po pierwsze... menu
Żaden bal nie obędzie się bez odpowiedniego menu. Przekąski karnawałowe dla dzieci muszą byś odpowiednio zbilansowane, toteż nie można opierać się jedynie na poczęstunku zawierającym dużą dawkę cukru. Należy opracować poczęstunek, który uwzględni nie tylko walory smakowe, ale także możliwe alergie małych gości. Zamiast pospolitej pizzy można przyrządzić zdrowe naleśniki bądź kolorowe „kanapki buźki". Ciekawym rozwiązaniem mogą być także gofry ze śmietaną oczywiście przygotowane ze zdrowych i sprawdzonych produktów. Dzieci lubią kolorowe potrawy, które są nie tylko atrakcyjne smakowo, ale także wizualnie... to też warzywne lub owocowe koreczki mogą świetnie sprawdzić się na balu karnawałowym. Pamiętajmy zatem, żeby na naszym stole były zdrowe słodycze dla dzieci.

Po drugie... dekoracja
Odpowiednio udekorowany stół zawsze zachęca dzieci do wspólnego spędzania czasu. Co lubią dzieci? Naturalnie kolorowe kubeczki, najlepiej z bajkowymi bohaterami oraz zakręcone słomki. Miseczki dla dzieci również są bardzo istotne. Obecnie można nabyć je w wielu sklepach, w różnych kolorach i różnej wielkości. Pamiętajmy o ich wymienianiu. Dzieci nie lubią mieszać potraw, zaś „bałagan" na talerzu skutecznie zachęci je do biegania z jedzeniem po całej sali.

Po trzecie...przebranie
W kwestii przebrania ważne jest, żeby każde dziecko czuło się swobodnie i komfortowo, Przebranie uzależnione jest od tematu przyjęcia. Jeśli organizowane jest przyjęcie „księżniczek „ oczywiste jest, że dzieci wybierają stroje związane z tematyką przyjęcia. Przyjęcia otwarte, czyli bez wyznaczonej tematyki dają dzieciom pole do swobody. Każdy może przebrać się za swoją ulubioną postać. Wszystko zależy od koncepcji organizatora.
Miłej zabawy!

Licencja: Creative Commons