Baby Shower to przyjecie organizowane z okazji narodzin dziecka. Zwyczaj przybył do nas z USA. Co podarować rodzicom w ramach „deszczu prezentów”?

Data dodania: 2017-08-18

Wyświetleń: 465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prezenty na baby Shower

Baby shower to inaczej „prysznic prezentów” organizowany dla malucha i świeżo upieczonych rodziców. Spotkanie z przyjaciółmi i rodziną, które ma na celu wspólne spędzenie czasu, pogratulowanie narodzin, a także skompletowanie wyprawki dla malca. Znajomi pomagają rodzicom w zgromadzeniu wszystkich potrzebnych rzeczy. Tych jest zaś cała lista. Jeśli zatem można choć częściowo podzielić wydatki na więcej osób, warto spróbować.

 

Z okazji baby shower najczęściej wręczamy artykuły pierwszej potrzeby, których nigdy dość. Prym wiodą oczywiście pieluchy jednorazowe – dość kosztowne, a zużywane w ekspresowym tempie. Obecnie modne są zabawne torty z pieluch doskonałe jako prezenty z okazji baby Shower. Popularne prezenty to też proszki dla niemowląt (również nie należące do najtańszych), zasypki dla niemowląt, mleko w proszku i odżywki – wszystko, co może przydać się w pierwszych miesiącach życia dziecka.

 

Wśród prezentów na baby Shower nie może zabraknąć również ubranek. Śpiochy (w co najmniej 2 rozmiarach, 56 i śpiochy 62), kaftaniki, półśpiochy, tak zwane pajace niemowlęce. Jeśli planujesz z okazji baby Shower podarować dzieciątku i jego rodzicom właśnie ubranka – skonsultuj się koniecznie z innymi uczestnikami przyjęcia. Bobas szybko urośnie i jeśli otrzyma zbyt dużo podobnych ubranek w jednakowym rozmiarze, część z nich prawdopodobnie pozostanie nietknięta na dnie szuflady.

 

Ostatnie na liście są zabawki. Nie są najpotrzebniejsze i z całą pewnością nie są tym, na co młodzi rodzice liczą najbardziej. Nie potrzeba zatem kupować dużej ilości grzechotek, miękkich książeczek i pozytywek. Uśmiech na buzi dziecka jest jednak bezcenny, zatem pokusa zakupienia choć małego gadżetu bez wątpienia się pojawi. Nie przeznaczajcie na zabawki dużych kwot – jednak niech i takich prezentów nie zabraknie w waszym Baby Shower.

 

Na koniec warto pamiętać, że liczy się nie tylko wsparcie materialne dla rodziców. Wasza obecność, szczera chęć i deklaracja pomocy w razie potrzeby – znaczą równie dużo. Chodzi przecież o to, by spotkać się, pobyć razem i wspólnie uczcić narodziny dziecka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena