Słońce w nadmiarze bywa uciążliwe, szczególnie jeżeli musimy wykonywać w pomieszczeniu jakieś prace. Jak się przed nim zabezpieczyć? 

Data dodania: 2017-08-16

Wyświetleń: 657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Rolety - czyli jak zabezpieczyć się przed nadmiarem słońca

Jedną z opcji mogą być rolety, o których nieco więcej dowiecie się w dalszej części artykułu.

Sposobów na ochronę pomieszczenia przed wpadającym słońcem jest wiele. Swego czasu bardzo popularne w Polsce były żaluzje. Dziś w coraz większej ilości domów i mieszkań spotykamy natomiast rolety. Są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych, każdy znajdzie więc coś dopasowanego do swoich potrzeb. Wybór jest duży, jednak najczęściej spotykamy dwa główne rodzaje rolet. Są to rolety zaciemniające oraz rolety tzw. noc i dzień.

Rolety zaciemniające
Rolety tego typu możemy zamontować do okna, ściany lub sufitu. Wykonana jest ze specjalnego materiału, który potrafi przepuszczać niewielkie ilości światła. Dzięki temu zasłaniając okno, tą roletą w pokoju nie będą panowały egipskie ciemności. Będzie on chroniony przed nadmiarem, słońca, ale nadal możliwe będzie normalne funkcjonowanie w pomieszczeniu. Tego typu rolety polecane są wszystkim tym, którzy nie chcą całkowicie zaciemniać pomieszczenia, jednak zbyt ostre słońce przeszkadza im w normalnym funkcjonowaniu.

Rolety noc i dzień
Ten typ rolet stosuje się do tego, by w pełni zaciemnić dane pomieszczenie. Dzięki temu nawet przy największym możliwym słońcu do naszego pomieszczenia nie dostanie się żaden promień słońca. Ten typ rolety składa się z równoległych do siebie pasów materiału, najczęściej jakiegoś tworzywa sztucznego lub drewna. Pomiędzy tymi pasami najczęściej występuje coś w rodzaju siatki, dzięki czemu można je wyregulować tak, by wtedy kiedy chcemy, niewielka ilość promieni wpadała do pomieszczenia. Tego typu rolety polecane są przede wszystkim tam, gdzie występuje duże nasłonecznienie przez większą część dnia. Dzięki nim bowiem można skutecznie ochronić się przed nadmiarem słońca a tym samym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Wybierając rolety dla siebie, warto na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw i wybrać takie, które najlepiej sprostają naszym wymaganiom. Dobrym pomysłem jest również zapytanie o radę doświadczonych sprzedawców, których znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena