Długopis z logo? Kubek z ofertą? Poduszka z adresem www? W jaki sposób (stosując niestandardowe elementy reklamy) możemy zdobyć nowego Klienta lub sprawić, aby korzystał z usług naszej firmy wielokrotnie?

Data dodania: 2017-06-01

Wyświetleń: 2030

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gadżety reklamowe – pomysł na zdobycie klienta, czy kicz?

Jak zapaść w pamięci Klienta?
Aby osoba skorzystała z naszych usług musi się o nas dowiedzieć. Niezależnie od tego, czy posiadamy własną stronę internetową, ulotki, reklamę w gaziecie, duże efekty daje połączenie ze sobą kilku metod promocji firmy, ale dotrzeć do Klienta. Jedną z nich jest reklama poprzez wręczanie gadżetów reklamowych. Warto, aby nasz nadruk znalazł się na przedmiotach, z którymi przeciętny człowiek ma częsty kontakt: przybory piśmiennicze, kubki czy notatniki. Długopisy z naszym logiem i numerem telefonu są niedrogim sposobem, na dotarcie do szerszej liczby potencjalnych Klientów.

Czym powinien charakteryzować się nasz produkt?
Proponując i wręczając swoim klientom gadżety reklamowe, należy być przekonanym co do tego, że są one możliwie najwyższej jakości. Taki gadżet jest synonimem naszej wizytówki, reprezentuje nas, nasze usługi, nasz profesjonalizm. Czy sam skorzystałbyć z oferty firmy, której wręczony Ci na spotkaniu długopis rozlatuje się w rękach?

Oryginalnie, czy klasycznie?
Wybór gadżetów reklamowych nie jest prosty, dlatego większość firm inwestuje w kilka typów takiej reklamy i wręcza je odpowiednio do okoliczności, adresując już do konkretnej grupy odbiorców. Dla kobiet idealne będą elementy bazujące na urodzie i poprawie ich piękna: lusterka, szczotki do włosów czy kosmetyczki. Mężczyźni preferują elementy praktyczne: kalendarze książkowe, pióra, podkładki pod mysz komputerową lub otwieracze. Najmłodsi z pewnością ucieszą się z maskotek z logo firmy czy książeczek do kolorowania. Podstawą udanej reklamy jest jej odpowiedni dobór do wieku i preferencji. Dobrze dopasowane gadżety reklamowe odniosą jeszcze większy skutek, ponieważ będą naprawdę praktyczne, często używane, a co za tym idzie będą „przypominajką” – hej, pamiętaj o nas, świadczymy usługi, których być może akurat teraz potrzebujesz.

Podsumowując.
Wybierając gadżety reklamowe jako jeden z elementów na promocję Twojej firmy stawiaj na produkt jakościowy. To synonim naszej wizytówki, czyli upominek, który będzie nas reprezentował. Odbiorcami gadżetów reklamowych mogą być zarówno potencjalni klienci jak i ci obecni, również stali nabywcy, których chcemy zaprosić do dalszej kooperacji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena