Sen jest niezwykle ważny od samych narodzin poprzez każdy etap rozwoju dziecka. 

Data dodania: 2017-04-28

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zapewnić niemowlakowi spokojny sen

Dlatego ważne jest abyśmy my, rodzice, mogli w odpowiedni sposób przenieść swoje pociechy w krainę snu. Najważniejszym aspektem tego, aby zasypianie było łatwe i spokojne jest to, aby cały czas kontynuować stałe rytuały. Przydadzą się także pewne gadżety, które ułatwią nam te szczególne chwile, zapewniając dziecku odpowiedni komfort oraz spokój.

Kilka ważnych elementów
Zadbajmy zatem o poniższe aspekty, które pozwolą dziecku na łagodne zasypianie i poczucie bezpieczeństwa nocną porą a także w czasie dziennych drzemek. Oto kilka propozycji:
- czytanie książeczek - to sposób na wyciszenie się po wielu harcach w czasie dnia, przytulenie do rodzica i zadbanie o relacje; czytanie już od narodzin zapewnia prawidłowy rozwój;
- wieczorna kąpiel - zawsze o tej samej porze; musi być zorganizowana komfortowo i spokojnie;
- wybranie kilku gadżetów, które przyczynią się do łatwiejszego zaśnięcia, np. może to być rożek dla noworodka, który jest dostosowany do budowy ciała dziecka i bardzo dobrze go otula. Tak owinięty maluszek czuje się bezpiecznie i podobnie jak w brzuszku mamy.

Dziecię nasze od początku swojego życia jest zdane na dorosłych i to od nich zależy jak to wszystko rozpoczną. Dlatego tak ważne jest pozytywne podejście, zachowanie spokoju, które przeniosą się także na małego człowieka. Rozwój jest bardzo istotny a zadbanie o to, aby przebiegł we właściwy sposób przyczyni się do szczęśliwego życia w przyszłości. Twórzmy więc znakomitą bazę, aby dziecko czuło się pewnie pod każdym względem. Nasza miłość i troska będą odwzajemnione a histerie z płaczem staną się dla nas nieznane. Do tego wszystkiego konieczna jest tona cierpliwości, ale czego nie robi się dla dzieci, których uśmiech zwalcza wszelkie smutki, złości i wszystko staje się piękniejsze każdego dnia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena