Zbliża się wiosna dni staja się coraz dłuższe i cieplejsze, a twoje dziecko skończyło, 18 miesięcy to jest, najlepszy okres na rozpoczęcie nauki jazdy na rowerku biegowym. 

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2017-03-27

Wyświetleń: 539

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Rowerek biegowy najlepsza metoda nauki.

Rowerek biegowy jest najlepszym narzędziem do rozpoczęcia przygody rowerowej dla twojego dziecka. To właśnie dzięki rowerkowi biegowemu będziemy mogli skrócić czas, które nasze dziecko potrzebowałoby do przejścia z czterech kółek na dwa kółka, dzięki rowerkowi biegowemu dziecko będzie mogło wyszaleć się fizycznie, rozwijać mięśnie, nie zaprzątając sobie głowy pedałowaniem i hamowaniem, a dzięki rowerkowi nauczą się utrzymywać równowagę. Przyjdzie taki czas, kiedy zdecydujemy się na kupno rowerek biegowy dla dziecka, ale tu następuje dylemat, jaki to ma być rowerek ? Metalowy czy drewniany, z hamulcem czy bez z kołami piankowymi, czy pompowanymi.
Drewniany rowerek biegowy jest ładniej wykonany oraz waży o wiele mniej niż metalowy. Wadą rowerka drewnianego jest to, że posiada zmniejszoną regulację siedziska i są mniej wytrzymałe od metalowych.
Metalowy rowerek biegowy ich plusem jest to, że są wytrzymalsze, ale ich wadą jest to, że nie zawsze są tak ładne wykonane, jak te wykonane z drewna oraz są cięższe niż drewniane.
Rowerek z hamulcem czy bez. Jeśli kupujemy rowerek dla maluszka to hamulec jest zbędny, ponieważ taki maluszek na początku powinien nauczyć samego poruszania się na takim rowerku, do hamowania będzie mógł używać swoich nóżek. Jeśli już zdecydujemy się na zakup rowerka biegowego z hamulcem, pamiętajmy, aby ten hamulec był zamontowany na tylnym kole, ponieważ można spotkać modele z hamulcem na przednim kole, a to jest nie najlepszy pomysł.
Ostatnią kwestią pozostały koła. Piankowe czy pompowane osobiście polecam piankowe, ponieważ nie można ich przebić, są lżejsze, ale trzeba uważać, jeśli dziecko będzie się poruszać po powierzchni z mniejszą przyczepnością np. piasku, ponieważ takie opony piankowe mają mniejsza przyczepność i to jest ich wadą. Koła pompowane, ich wadą jest to, że można je przebić, ale za to ich zaletą jest większy komfort jazdy dla dziecka. Rynek oferuje wiele modeli różnych producentów od tych bardziej popularnych do tych mniej znanych, ale można poleci kilku takich jak: Milly-Mally, Eurobaby, Kidz- Motion.
Jaki kupić ?
Jaki rowerek biegowy kupimy dla swojej pociech to sprawa indywidualna. Na rynku jest kilka modeli to tylko kwestia, z czego są wykonane i w co wyposażone: hamulec, dzwonek, czy posiadają regulację siedzenia, jakie mają narysowane motywy itd. Najważniejsze, aby taki rowerek podobał się naszemu dziecku i spełniał, swoją najważniejszą funkcję uczył malucha nauki na rowerze.

Licencja: Creative Commons