W poprzednim artykule pisałam o trzech trendach. Dzisiaj zapoznam Cię z kolejnymi trzema. Czy będą mieć wpływ na działania w Twoim biznesie? Na to pytanie, każdy z nas przedsiębiorców, sam musi sobie odpowiedzieć. Zatem, co przed nami?

Data dodania: 2016-12-07

Wyświetleń: 1083

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 12 trendów technologicznych, które dla przedsiębiorców i gospodarki mogą być  jak tsunami – cz.2

Trend nr 4
Internet Rzeczy i Wszechrzeczy

Internet rzeczy (Internet of Things – IoT) to koncept, w  którym urządzenia komunikują się bez udziału ludzi, jak np. inteligentny termostat sterujący klimatyzacją.  Obecnie otaczają nas  zaawansowane urządzenia, które generują coraz większy ruch w sieci. Przesyłają ogromną ilość danych. Oprócz:

  • komputerów,
  • smartfonów,
  • tabletów,

należą do nich urządzenia wymieniające informacje bez obecności człowieka.
Otwiera się przed nami nowy rozdział w historii technologii i biznesu, nazywa się go Internetem Rzeczy. Można go też nazwać „nieludzką komunikacją”. Amerykańska firma Cisco poszła jeszcze dalej. Stworzyła pomysł tzw. Internetu Wszechrzeczy (lub internetu wszystkiego – Internet of Everythings). Jest to rodzaj szerokiego, połączonego siecią środowiska. Będą w nim funkcjonować ludzie, firmy, miasta i państwa.

Trend nr 5
Cyberprzestępczość i gospodarka

Nie tak dawno amerykańskie media zaczęły pisać o nowym Pearl Harbor. Producenci systemów bezpieczeństwa IT otrzymali świetną reklamę, spowodowaną hakerskim atakiem na Sony i odwołaniem premiery filmu „Interview”.  Według Center for Strategic and International Studies, gospodarka światowa z powodu cyberprzestępczości traci rocznie 445 mld dol. W badaniu World Economic Forum szefowie największych korporacji uznali ataki hakerów za jedno z największych globalnych zagrożeń. Ryzyko hakerskiego ataku jest mało prawdopodobne. Jednak kiedy już do niego dochodzi, straty mogą być znaczne.


Trend nr 6
Internet z balonów unoszących się w stratosferze

Balony mogą być wysłane ponad trzy razy wyżej, niż latają pasażerskie samoloty. Z takiej wysokości będą mogły udostępniać internet, naziemnym sieciom komórkowym. Transmisja danych z balonów unoszących się w stratosferze, to fantastyczna sprawa. Google wciąż dopracowuje szczegóły techniczne. Nieznane są jeszcze koszty takich transmisji. To pomysł jak najbardziej realny. Stanowi szansę na dostęp do Internetu dla miliarda ludzi w tych rejonach, gdzie nie ma naziemnej sieci.

Poznałeś 3 trendy na najbliższe miesiące i lata. W kolejnym artukule przedstawię Ci 6 następnych. 

Źródło:
www.forbes.pl/trendy-technologiczne-2015
www.project-syndicate.pl
fot.Monoar/px

Licencja: Creative Commons