Zasadniczo trzeba powiedzieć, iż światowa turystyka medyczna rozwija się obecnie bardzo dynamicznie. W tym miejscu musimy zapytać o to, jak to wygląda na naszym krajowym podwórku, jak to wygląda w przypadku polskich przedsiębiorstw.

Data dodania: 2016-07-28

Wyświetleń: 1383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sytuacja na polskim rynku turmedycznym

Jak wynika z różnego rodzaju raportów, polski rynek turystyki medycznej ma przed sobą pewne perspektywy, aczkolwiek mówimy w tym miejscu o pewnych prognozach, o pewnych perspektywach, o czymś, co mogłoby zaistnieć w przyszłości. Powodem takiego stanu rzeczy nie jest bynajmniej fakt, iżby turystyka medyczna w Polsce miała stawiać dopiero pierwsze kroki. Tutaj powiemy, że turystyka medyczna w naszym kraju to twór znany już od bardzo dawna. Cóż, zatem, gdzie upatrywać źródła problemu? Jak wynika z prowadzonych badan, jak można wywnioskować z przedstawianych danych, problemem jest fakt, iż polskie firmy działające na owym rynku nie skupiają się w żadne konsorcja, nie działają wspólnymi siłami, ale każde z nich działa indywidualnie.

Czego brak?

Brakuje nam bardzo silnych podmiotów, brakuje nam odpowiedniej organizacji całej branży, dzięki czemu moglibyśmy mówić o bardziej dynamicznym rozwoju, moglibyśmy mówić o znacznie większych możliwościach, moglibyśmy mówić o wykorzystywaniu tego potencjału, jaki w naszym kraju mamy. Trzeba, bowiem jasno zaznaczyć, iż zapotrzebowanie na usługi turystyki medycznej w naszym kraju jest bardzo spore, a poza tym mamy tutaj do czynienia z ogromnym potencjałem, jaki istnieje na owym rynku. Czy zatem można liczyć na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój owej branży?

Przedsiębiorstwa w turystyce medycznej

Tutaj wszystko zależy od chęci wyrażanych przez poszczególne przedsiębiorstwa, bardzo wiele zależy od dobrej organizacji, ale na pewno bardzo istotną rolę w tym całym procederze odgrywać będą działania prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną. Jest obecnie spora szansa na to, iż turystyka medyczna w naszym kraju będzie rozwijać się bardzo dynamicznie, aczkolwiek nie możemy niczego powiedzieć na pewno, nie możemy uznać, że jest naprawdę świetnie i tym samym nie możemy spocząć na laurach.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena