Stereotypy o deweloperach nie są bezpodstawne. Wiele osób, które szukały domów na sprzedaż, srodze się zawiodło na jakości nieruchomości. Dlatego tak ważne jest, aby domy na sprzedaż sprawdzać wyłącznie w ofercie wiarygodnych deweloperów.

Data dodania: 2016-07-08

Wyświetleń: 995

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uważaj przy zakupie domu!

Wiarygodny, czyli jaki?

Wiarygodny deweloper to taki, który domy na sprzedaż buduje już od lat. Oczywiście, że przeciwko każdej doświadczonej firmie znaleźć można opinie niezadowolonych klientów i deweloperzy nie będą tu wyjątkiem. Samo to jednak nie jest niczym złym – problem zaczyna się, kiedy negatywnych opinii jest zbyt dużo. Wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność. Na podstawie własnych obserwacji stwierdzamy, że deweloperzy często traktują Łomżę i okolice jak teren „drugiej kategorii”, budując tu domy z gorszych materiałów i często mniej starannie. Nikomu nie trzeba tłumaczyć absurdalności tego podejścia.

Domy na sprzedaż – jak się upewnić?

Przede wszystkim warto mieć pewność, że kupuje się dom od najlepszego dewelopera. Samo to nie stanowi oczywiście gwarancji zadowolenia, niemniej jest to poważny argument przemawiający za tym, że budynek będzie wybudowany nie tylko zgodnie z minimalnymi normami, ale ze zdecydowanie większą starannością, taką, jaka zapewnia długoletnią eksploatację bez potrzeby zbyt dużych remontów. Domy na sprzedaż sprawdza się również pod kątem formalnym – nie każdy deweloper porządkuje hipotekę na koniec prac budowlanych, a jest to konieczne, aby inwestor mógł z czystym sumieniem przejąć nieruchomość. Zdarzają się też przypadki sprzedaży domów z wadami prawnymi, np. prawem służebności. Istotny jest też sam odbiór nieruchomości, którego inwestor zawsze musi dokonać w asyście ekspertów z zakresu budownictwa – niektórzy deweloperzy oferują garaż z poddaszem, ale to ostatnie bywa wykonywane niedbale, a nawet niechlujnie. Domki jednorodzinne, mimo że najczęściej technicznie ich projekty nie są wybitnie skomplikowane, wymagają olbrzymiej staranności od wykonawców i tego należy żądać od dewelopera.

Różne spojrzenia na jakość

Teoretycznie każdy dom do kupienia powinien spełniać wszystkie wymogi techniczne i funkcjonalne wynikające z parametrów określonych projektem. W praktyce jednak deweloperzy często nie wykonują odpowiednio swojej pracy i dlatego warto skupić się na wyborze domów od wiarygodnego i sprawdzonego wykonawcy. Lata doświadczeń i najlepsi fachowcy oraz kooperanci to gwarancja profesjonalizmu, komfortu.
Inaczej jakość wykonania domu na sprzedaż oceni inspektor nadzoru budowlanego, inaczej projektant, a inaczej inwestor i choć ten ostatni często ma najmniej technicznych uwag, bywa najbardziej krytyczny – inwestor nie potrzebuje norm ani projektu, który stanowi punkt odniesienia, ale używa jako swoistej skali własnego wyobrażenia. Oczywiście, że wszystko odbywa się w zakresie przewidzianym projektem, ale deweloper musi pamiętać o tym, że dom do kupienia to nie jest po prostu inwestycja. Dla inwestora często jest to spełnienie marzeń, więc nawet jeśli nie będzie on umiał skonkretyzować swoich wymogów technicznych, będzie umiał je wyegzekwować.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena