Z perspektywy firmy – zdecydowanie tak. Komercyjny najem aut to dynamicznie rozwijająca się branża, stąd duża konkurencja między firmami i duży wybór samochodów w ofercie. To ostatnie wydaje się być szczególnie korzystną sytuacją dla klientów.

Data dodania: 2016-04-22

Wyświetleń: 1846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wynajem pojazdów – czy to się opłaca?

Podobnie jest z rywalizacją cenową. Pierwsza firma oferująca samochody do wynajęcia „wystartowała” dokładnie sto lat temu w Stanach Zjednoczonych i... od razu okazała się strzałem w dziesiątkę. I tak jest do dziś.

Od klasycznej wypożyczalni do car-sharingu

Europa Zachodnia i Ameryka idą o krok dalej – w biznes włączają się nie tylko firmy, ale też... ludzie. Oferują – za pomocą portali internetowych – swoje auta do wynajęcia. Bo po co ma stać w garażu, skoro może w tym czasie zarobić na siebie? W Polsce car-sharing dopiero zyskuje pierwszych klientów, za to swoją pozycję na rynku umacniają tradycyjne wypożyczalnie samochodów osobowych.

Wszystko za sprawą korzystnych cen, jakie oferują lokalne firmy – choć do zrobienia jest i tak jeszcze sporo... Trzeba zachęcić niezmotoryzowanych do korzystania z usług tych firm. Błędne jest przekonanie o dużych kosztach najmu auta. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. W ofercie dobrej wypożyczalni znajdziesz samochody, które mają niskie spalanie. Samochody komfortowe i reprezentacyjne, samochody rodzinne czy nawet busy. A ceny plasują się w granicach poniżej stu złotych za dzień – to niewielka cena za wolność, jaką zyskujesz, mając własne auto do dyspozycji. Oszczędzasz też czas i energię.

Najlepsze opcje z wypożyczalni

Wynajem długoterminowy – to najbardziej opłacalny model wypożyczania aut, dający duże możliwości negocjacyjne – na wstępie można uzyskać nawet 20-30 procentowe zniżki na usługi. A zalicza się do nich nie tylko najem auta, ale też w razie potrzeby na przykład udostępnienie fotelików dla dzieci, nawigacji GPS czy CB Radia.

Zyskuje też najemca, bo wynajęte służbowe auto – które ma do dyspozycji – to „idealny” samochód. Bez nadmiernych formaliści, dostępny od ręki. Nie dotyczy cię problem regularnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów warsztacie samochodowym, corocznych przeglądów i obowiązkowego ubezpieczenia, zmiany ogumienia i naprawy w przypadku niezawinionej awarii.

Bezpłatny samochód zastępczy po wypadku

To kolejny powód, dzięki któremu branża car-rental zyskuje coraz większą popularność. Pamiętaj – prawo gwarantuje ci w razie wypadku pokrycie kilku fundamentalnych kosztów z OC sprawcy zdarzenia. Najważniejszy to bezpłatny dla poszkodowanego wynajem pojazdów i darmowe odholowanie uszkodzonego auta do wskazanego przez ciebie warsztatu.

Załatwienie formalności z ubezpieczycielem przeważnie biorą na siebie wypożyczalnie samochodów osobowych. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, by firma ubezpieczeniowa nie zakwestionowała najmu auta: pojazd musi być tej samej (lub niższej) klasy niż uszkodzony samochód. Naprawa nie powinna trwać podejrzanie długo, a koszt samochodu do wynajęcia powinien plasować się w średniej stawce cenowej z danego regionu.

Dobrze wiedzieć, jakie opcje mamy do wyboru i co zrobić, by z nich skorzystać tak, by było to dla nas opłacalne. Po lekturze tego artykułu wiesz już, jak to zrobić.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena