Styl vintage króluje w modzie od dawna. Nie każdy jednak wie, co kryje sie pod tą nazwą oraz jakimi cechami odznacza sie vintage.

Data dodania: 2016-03-15

Wyświetleń: 660

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Vintage - cechy stylu

Czy wiesz, że słowo vintage w swej pierwotnej postaci używane było do określenia rocznika wina, które zostało wyprodukowane w jednym sezonie? Mianem vintage określano równiez styl w modzie oraz muzyce i sztuce. 

Cechy vintage

Moda vintage oznacza coś starego, staromodnego, odnoszacego się do minionej epoki z charakterystycznymi dla niej elementami. Ważne zatem, aby stylizacja vintage była spójna z daną epoką i jednoznacznie się z nią kojarzyła.

Styl vintage cechuje przede wszystkim oryginalność.  To wyszukiwanie perełek z dawnych lat i zestawianie ich w nowych stylizacjach, które podkreślają charakter  dodając zarazem tajemniczości.

Stylizacja vintage może skupiać się w całości na ikonach popkultury minionych epok. Do najczęściej wybieranych wzorców należy Marilyn Monroe, Brigitte Bardot czy Audrey Hepburn.

„Moda na dawne lata” od jakiegoś czasu gości w kolekcjach projektantów i zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród celebrytów, jak i zwyczajnych osób.  

O czym pamiętać w stylizacji vintage

Przede wszystkim należy się skupić na wybranej epoce. Musi ona być na tyle odległa, aby wyraźnie kontrastowała z obecnymi trendami. Z powodzeniem możemy więc sięgnąć do lat 90-tych wstecz.

Ponadto warto przyłożyć szczególną uwagę do każdego szczegółu naszego ubioru. Oprócz podstawowych elementów garderoby, jak koszula, bluza, żakiet, spodnie, sukienki, spódnice, należy zadbać o odpowiednie dodatki, czyli buty, torebkę, chustę , nakrycie głowy i biżuterię.

Pamiętaj również o tym, aby nie mieszać różnych stylów. Wówczas Twoja stylizacja straci urok, a Twoja osobowość całkowicie zgubi się w tej modowej mieszance.

Gdzie szukać vintage?

W pierwszej kolejności warto odwiedzić sklepy second hand, które są prawdziwą skarbnicą dla miłośników vintage. Ponadto wszelkiego rodzaju bazary i pchle targi mogą nam pomóc znaleźć odpowiednie dodatki. Również w internecie pojawia się coraz więcej sklepów vintage, a na aukcjach można trafić na prawdziwe unikaty, jeśli chodzi o modę dawnych lat.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena