Jedno ze starych polskich przysłów mówi, że "przezorny jest zawsze ubezpieczony". Dlatego niektórzy w portfelu noszą na przykład wizytówki dentystów, którzy przyjmują dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jeśli jesteśmy kierowcami, warto mieć tam także numer telefonu do zaufanej pomocy drogowej. Jednak jak znaleźć właściwą?

Data dodania: 2016-01-14

Wyświetleń: 1045

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak znaleźć dobrą pomoc drogową?

Pierwszy krok - zasięgnięcie porady

Już tak się utrwaliło, że zawsze, kiedy mamy kupić coś nowego czy skorzystać z oferty nowej firmy, pytamy o pomoc znajomych. W takiej sytuacji może być podobnie. Jeśli szukamy pomocy drogowej z lawetą w Częstochowie, możemy po prostu popytać znajomych, którzy mieszkają w tym mieście, a co więcej, również mieli problem z samochodem i w pewnym momencie musieli zadzwonić po pomoc.

Nawet jeśli odradzą nam jakiś punkt, to także będzie dla nas bardzo cenną wskazówką. Jeśli jednak nie znaleźliśmy nikogo, kto mógłby nam pomóc, możemy popytać internautów. Trzeba jednak pamiętać, aby nie nie ufać wszystkim - czasem firmy płacą ludziom po to, aby na różnych forach czy portalach zamieścili pozytywną opinię o nich. Nie chodzi o to, że wszystkie są fałszywe, ale tak naprawdę nigdy nie wiemy, na co trafimy.

Drugi krok - rozeznanie

Kiedy już znaleźliśmy parę firm, ale chcemy zawęzić krąg tylko do jednej, możemy się nieco rozejrzeć, rozeznać. Przede wszystkim dobrze się upewnić, czy pomoc drogowa posiada wszystkie potrzebne narzędzia i pojazdy.

Nie będzie to konieczne w sytuacji, kiedy posiadamy jedynie mały samochód osobowy, ale jeśli jeździmy innym, większym pojazdem, dobrze jest zobaczyć, jaką flotę ma firma, aby się przypadkiem nie okazało, że jej sprzęt nie jest przystosowany do holowania nieco większych samochodów. W tym celu możemy zrobić trzy rzeczy - podjechać do firmy i zwyczajnie szczerze porozmawiać z mechanikiem, zadzwonić i także porozmawiać lub wejść na stronę internetową i tam rozeznać się w temacie.

Często bowiem bywa tak, szczególnie w tych czasach, że wszystkie, nawet najmniejsze przedsiębiorstwa posiadają swoją witrynę w internecie. Może się to wydawać zbyt wiele, jednak dobrze jest zapoznać się z firmą, którą później możemy poprosić o pomoc - musimy jeszcze przed pojawieniem się usterki nabrać do niej zaufania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena