Już naprawdę niewiele czasu pozostało do święta Halloween, które to jest chyba najbardziej lubiane przez nasze dzieci. Powód tego jest prozaiczny. Halloween kojarzy się im bowiem nie tylko ze strasznymi, choć często zabawnymi, postaciami, ale przede wszystkim ze słodyczami. 

Data dodania: 2015-10-17

Wyświetleń: 1264

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zbliża się czas Halloween – przygotuj gry i zabawy dla swojego dziecka

Dzieciaki uwielbiają się przebierać w ten dzień i chodzić od domu do domu strasząc innych i dostając za to smaczne łakocie. Każdy rodzic może jednak ciekawie zorganizować ten czasu swojemu dziecku. Dobrym pomysłem jest chociażby przygotowanie małego, domowego przyjęcia, na które zaprosimy także znajomych swojego dziecka. Takie przyjęcie może być zorganizowane dla grupki dzieci przez współpracę samych rodziców. Jakie gry i zabawy mogą być dobre podczas takiego przyjęcia?

Warto organizować zabawy rozwijające kreatywne myślenie


Zawsze zabawy naszych dzieci warto łączyć z edukacją, a w przypadku Halloween naprawdę nie jest to trudne, choć czasem wymaga poczynienia pewnych przygotowań kilka dni przed samym przyjęciem. Możliwości tworzenia zabaw dla najmłodszych jest naprawdę wiele. Biorąc pod uwagę kreatywne myślenie świetnie sprawdzają się kalambury. Dzieci mogą być poprzebierane, a hasła do pokazywania po prostu związane są z samym świętem. Kalambury to świetna gra towarzyska, która w przypadku małych dzieci niezwykle rozwija umysłowo. Dużym zainteresowaniem zawsze cieszą się oczywiście zabawy z wycinaniem dyni wszelkie dekoracje halloweenowe gdzie dziecko rozwija swoją wyobraźnię, ale także i zdolności manualne. Każda zabawa związana z „rękodziełem” będzie wartościowa, a pomysłów można znaleźć mnóstwo. Oczywiście na każdym przyjęciu z okazji Halloween nie może zabraknąć standardowego łowienia jabłek z miski pełnej wody, jak i naturalnie poszukiwania słodyczy, które ukryte są gdzieś po całym domu. W przypadku większej grupy dzieci ciekawym pomysłem na organizację czasu mogą być także gry planszowe.


Gry planszowe i komputerowe kupione czy może stworzone samodzielnie?


W kwestii gier planszowych i komputerowych mamy oczywiście ogromne pole do popisu. Na krótko przed Halloween w sklepach znajdziemy mnóstwo propozycji gotowych już gier, z których część ma zwyczajny charakter rozrywkowy, a inne z kolei są po części edukacyjne. Ciekawym rozwiązaniem może być jednak wydrukowanie takiej gry planszowej. W internecie bez problemu znajdziemy strony z gotowymi grami do wydrukowania czy strony z darmowymi grami dla dzieci takie jak poki.pl. Takie rozwiązanie ma bardzo istotną zaletę i wcale nie chodzi tutaj o pieniądze. Często różnorodne gry można drukować w wersji czarnobiałej, do samodzielnego pokolorowania. Częścią zabawy może być więc przygotowanie gry przez dzieci według własnego pomysłu. Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dorobić pionki i inne elementy gry, które są w danym przypadku wymagane. Zwykła gra planszowa może zająć więc dzieciom bardzo dużo czasu, a później zagranie w coś co przygotowało się samodzielnie daje jeszcze większą frajdę. Idąc tym tropem można nawet pokusić się na większe wyzwanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymyślić własną grę planszową, która zostanie zupełnie od zera przygotowana przez dzieci z pomocą rodziców czy opiekunów. To najlepszy trening dla mózgu, sprawności umysłu, zdolności manualnych, a do tego doskonała zabawa. Możecie też sprawdzić gry dla dzieci na Halloween od Poki, które również rozwijają umysł i kreatywność, nie wspominając już o szybkim podejmowaniu decyzji. Super zabawa dla każdego z ponad 60 grami!


Nie zapomnij o konkursach


Bez wątpienia jednak, z punktu widzenia dziecka oczywiście, najważniejszą częścią tego dnia są słodycze. Dzieci je kochają i w Halloween naprawdę nie musimy im ich aż tak bardzo żałować. Na pewno nie stanie im się krzywda jak raz w roku zjedzą nieco więcej słodkości niż zwykle. Aby jednak nie było łatwo, a zabawa dobrze się nakręcała, dobrze jest każdą grę urozmaicić nagrodami w postaci właśnie słodyczy. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z małymi dziećmi i ostatecznie każde z nich musi dostać jakąś nagrodę w postaci słodyczy, ale możemy dozować ich ilość w zależności właśnie od aktywności i postępów w grach danego dziecka. Nauka rywalizacji również jest niezwykle wartościowa, a nic nie rozwija bardziej tej umiejętności jak właśnie prosta zabawa.


Czas już więc na rozpoczęcie przygotowań do Halloween!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena