Dom zeroenergetyczny to budynek o zerowym zużyciu energii netto i zerowej emisji rocznie dwutlenku węgla. Aktualnie większość domów energooszczędnych umieszcza się na płycie fundamentowej, albowiem to rozwiązanie umożliwia całościowe otulenie konstrukcji izolacją cieplną ze wszystkich stron. 

Data dodania: 2015-09-25

Wyświetleń: 1990

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Płyta fundamentowa w domu zeroenergetycznym GREEN HOUSE

Jednakże bez względu na metodę posadowienia budynku, najistotniejsze jest to aby fundament był zrobiony solidnie, zgodnie z normami, z projektem i sztuką budowlaną. 

Czym jest zatem płyta fundamentowa ?

Płyta Fundamentowa to uniwersalny, jednorodny i stały konstrukcyjnie, energooszczędny i znakomicie zaizolowany oraz szybki w wykonaniu i innowacyjny sposób posadowienia budynku zarówno na gruntach nośnych jak i nienośnych, gdzie wykorzystywane są jej wszystkie walory konstrukcyjne.

 

Zaprojektowany przez GCBP ( Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego),budynek zeroenergetyczny Green House zostanie postawiony właśnie na płycie fundamentowej głównie z powodu eliminacji mostków cieplnych.

 

Jakie jeszcze zalety daje nam posadowieniem domu na płycie fundamentowej?

  • przenoszenie obciążenia z budynku na grunt poprzez zwiększoną powierzchnię, co umożliwia budowę w przypadku gruntów o małej nośności lub podatnych na osiadanie.

  • niższe koszty wykonania fundamentów niż przy tradycyjnym fundamentowaniu (gdy płyta jest posadowiona na gruntach niewysadzinowych);

  • wykonując fundamenty, uzyskuje się od razu podłogę na gruncie;

  • Krótki czas wykonania (5-14 dni w zależności od wielkości płyty oraz warunków glebowych),

  • Usunięcie mostków termicznych,

  • Duża zdolność termoizolacyjna,

  • Płyta spełnia normy budynków energooszczędnych oraz pasywnych

  • Kondensacja energii cieplnej,

  • Niewrażliwa na zmiany pogodowe - beton służy jako akumulator ciepła,

  • Niska temperatura czynnika grzewczego


 

Wszystkie nowo budowane domy muszą być prawidłowo i trwale posadowione na fundamentach. Ta część budynku, obok dachu jest najważniejszym elementem całej jego konstrukcji. Tylko dobrze wykonana płyta fundamentowa gwarantuje stabilność całej konstrukcji i właściwą izolację cieplną, a użycie takiego rozwiązania jest w najwyższym stopniu ekonomiczne, zwłaszcza dla posadowienia budynku w trudnych warunkach gruntowo-wodnych. Od fundamentu zależy trwałość i przyszłość domu, stawianego najczęściej raz na całe życie.


 

Więcej informacji o budowie domu zeroenergetycznego GREEN HOUSE na stronie internetowej: www.domzeroenergetyczny.info lub www.gcbp.pl

 

Partnerzy akcji: Kosbud, Ground Term, Ziel-Bruk, Bud Pil, Efekt, Novodworski, Dekoral Professional, Bracik Tynki, Nikol ,Stolaris, Gorzowskie Centrum Budownictwa Pasywnego,Wioldar,Art Bud, Dach System

Partnerzy Medialni: Artelis, Madom Nieruchomości ,4budowlani.pl,TRC Webdesign, tubagorzowa.pl, gorzowianin.com

Licencja: Creative Commons
0 Ocena