Małe przestrzenie mieszkaniowe nie muszą stanowić problemu, bowiem dzięki kilku ciekawym zastosowaniom, można je łatwo dostosować do swoich potrzeb i wymagań każdego domownika!

Img

Mieszkania na polskim rynku nieruchomości, szczególnie te w blokach czy mniejszych kamienicach nie zachwycają swoimi rozmiarami. Pokoje gościnne coraz częściej połączone są z kuchnią, a do tego dołączane są mikro łazienki, które zaprojektowane są tak, aby zaoszczędzić więcej przestrzeni na inne pomieszczenia. Trend ten jest szczególnie widoczny w mieszkaniach typu – kawalerka czy nawet w M2 i M3, w których granice wydzielające status mieszkania coraz mocniej się zacierają.

 

Mała łazienka to dla wielu osób, szczególnie posiadających dzieci spore utrapienie, jednak nawet małe pomieszczenia można przystosować i zaaranżować do naszych specyficznych potrzeb. Pomysłów na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni małej łazienki jest sporo, jednak istotnym elementem każdego z nich niewątpliwie powinna być bidetta.

toaleta z bidettą

Bidetta to bardzo sprytny wynalazek, który łączy w sobie funkcjonalność baterii umywalkowej umywalki oraz bidetu. Bidetty mogą być połączone zarówno z umywalką oraz kompaktem WC, wszystko zależy bowiem od ich przeznaczenia i potrzeb domowników. Mogą one stanowić osobny element montowany np. na ścianie obok umywalki czy sedesu lub stanowić część baterii umywalkowej, którą można w razie potrzeby ściągać i posługiwać się nią jak elementem bidetu dzięki połączeniu z wyciąganym i chowanym wężem wodnym.

 

Baterie tego typu nie wymagają dużej przestrzeni, zatem doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach sanitarnych, za to ich zastosowanie znacznie przerasta ich małe gabaryty. Bidetta bowiem może być wykorzystywana nie tylko jako element higieny osobistej, ale może nam również znacznie ułatwić wykonywanie rozmaitych czynności domowych. Bidetta może pełnić funkcję niedużej baterii prysznicowej, dzięki swoim wymienianym końcówkom, służyć do mycia toalety czy innych rzeczy, np. butów, doskonale sprawdza się do napełniania wodą wiadra a nawet mycia kociej kuwety.

 

Zastosowania bidetty są różne, zależne od potrzeb i pomysłów domowników, jednak nie ma wątpliwości, że dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu nasza mała łazienka może stać się nie tylko stylowym, ale i bardzo funkcjonalnym pomieszczeniem.

Licencja: Creative Commons