Jeszcze niedawno na weselach królowały zespoły. Obecnie kapelę może zastąpić wodzirej. Pojawia się także coraz więcej ofert DJ-ów. Czy jednak DJ na weselu rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem? I czy zapewni wszystkim gościom znakomitą zabawę?

Data dodania: 2015-07-10

Wyświetleń: 1003

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

DJ na weselu, czyli gwarancja dobrej zabawy

Dobra muzyka = udana impreza

W Polsce przyjęło się, że wesela trwają do rana. Dobór odpowiedniej oprawy muzycznej jest więc podstawą tego, aby goście zostali do świtu. Dobra muzyka jest gwarantem świetnej zabawy - goście weselni nie chcą przecież nudzić się przez całą imprezę przy stole.

Repertuar powinniśmy dopasować do specyfiki przyjęcia, wieku gości, ich gustu i preferencji. Na imprezach weselnych najczęściej jednak gromadzą się osoby, które cenią sobie różne klimaty muzyczne. Dlatego najlepiej sprawdzi się repertuar zróżnicowany - od szlagierów pop czy rock przez klimaty lat osiemdziesiątych aż po tzw. hity weselne. Drobne urozmaicenia (utwór house, jazzowy czy techno) są mile widziane, ale na mało popularnych gatunkach, nie warto opierać całej imprezy. Warto pamięć o prostej zasadzie - muzyka weselna nie musi być ambitna, ale ma porywać do tańca (zwłaszcza, gdy średnia wieku gości jest bardzo zróżnicowana).

DJ czy kapela?

Zespoły weselne mają poważnego konkurenta w postaci DJ-ów, którzy prosto z klubów i dyskotek, przenieśli się także do sektora imprez okolicznościowych. Plusem wynajęcia DJ-a jest możliwość bardzo dużego zróżnicowania granego repertuaru (kapele weselne mają z tym problem). Zespół często nie zagra piosenek na życzenie gości - DJ będzie przygotowany na taką ewentualność. Zaplecza osób grających na weselach to często tysiące utworów z różnych klimatów muzycznych. Szacuje się zaś, że kapele weselne znają około 200 piosenek.

DJ muzykę może odtwarzać z płyt lub bezpośrednio z komputera. To sprawia, że każdy kawałek będzie grany w oryginale. Oryginały zaś nie rozczarują gości. Większość z nas słyszała wykonania piosenek weselnych (zwłaszcza po północy), które kazały nam wątpić w talent wokalisty lub wokalistki. Warto podkreślić także to, że mało komu udaje się dorównać do oryginalnego wykonania (jesteśmy przyzwyczajeni do brzemienia głosu konkretnego artysty i wykonanie kogoś innego wydaje się nam „dziwne”).

DJ jest… tańszy

Za wynajęciem DJ-a na wesele, przemawia jeszcze jeden fakt - takie rozwiązanie jest tańsze. Ceny wahają się w granicach 50-200 zł za godzinę (w zależności od regionu i renomy DJ-a). Kapele weselne są droższe, ponieważ składają się z kilku osób. Zespół inwestuje również w instrumenty oraz próby, które są wliczone w cenę usługi.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena