W czasach kiedy nowoczesne telefony czyli smartfony są bardzo drogie i podotane na uszkodzenia warto zastanowić się jak onie skutecznie zadbać.

Data dodania: 2015-07-03

Wyświetleń: 1104

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zadbać o swój telefon

Smartfon to urządzenie dość czułe i to nie tylko ze względu na wrażliwe na ataki szkodników oprogramowanie (tu wystarczy program antywirusowy), ale i ze względu na swą delikatną budowę. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz cieńszych modeli, ale niestety - nie idzie za tym większa wytrzymałość produktu. Oto kilka porad, jak zabezpieczyć go przed niespodziewanymi wypadkami.

Etui na smartfona
Jeżeli nosi się telefon w torebce lub kieszeni spodni, ryzyko zarysowania obudowy i wyświetlacza znacznie rośnie. Warto osłonić go za pomocą etui. Istnieje kilka rodzajów tego typu osłon: kabura, futerał, zamykana kieszonka lub pokrowiec do zapinania.  Wykonane są z etui, skóry lub filcu. Każdy z tych materiałów ma inne własności - za najlepsze uchodzi etui skórzane, szczelnie zamykające urządzenie, natomiast silikonowe i filcowe są nieco mniej odporne na naciski i czynniki zewnętrzne.

Jakie etui dla Ciebie?
Istnieją pokrowce i kabury uniwersalne, do których da się schować każdy rodzaj smartfona, jednak może być on znacznie mniejszy od osłony i przemieszczać się w niej swobodnie. Wówczas warto pomyśleć o etui stworzonym pod potrzeby konkretnego modelu - wielu producentów telefonów ma takie w swojej ofercie, można nabyć je zarówno na stronach sklepów online, jak i w salonach sprzedających akcesoria telefoniczne.
Praktycznie każdy aktualnie używany smartfon posiada stworzony dla siebie pokrowiec, więc nie będzie problemu z odnalezieniem pasującego pod własne potrzeby.

Folia na ekran
Jeżeli nie ma potrzeby kupowania pokrowca, wystarczy zabezpieczyć dodatkowo ekran specjalną folią. Nie kosztuje ona dużo i w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności urządzenia, a chroni wyświetlacz przed zarysowaniami, kroplami wilgoci, piaskiem, kurzem, itp.
Tu kryterium decydującym o zakupie jest oczywiście wielkość wyświetlacza - folia musi pokrywać go w całości i nie może być za duża. Niestety, wielu użytkowników kupuje czasem zbyt wielkie, a nadmiar przyklejają do obudowy po bokach aparatu, co może poskutkować m.in. brakiem działania Wi-Fi - zaklejają sensor odpowiedzialny za połączenie bezprzewodowe.

Gdzie kupić tego typu akcesoria?
Akcesoria do smartfona można nabyć w każdym salonie sprzedającym smartfony i telefony komórkowe, a także licznych sklepach online. Nie można także zapomnieć o aukcjach internetowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena