Powder room to tak zwany pokój łazienkowy. W Polsce takie hasło oznacza łazienkę damską, jednak kilka innych wyjaśnień mówi nam o pokoju z którego korzystać mogą goście. Idąc tym tropem, powder room jest łazienką ogólnie dostępną dla domowników jak i dla zaproszonych przez nas gości.

Data dodania: 2015-06-08

Wyświetleń: 1627

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polski powder room

Tradycyjna i nowoczesna łazienka musi posiadać kilka niezbędnych elementów, pomijając umywalkę, toaletę i prysznic, przydało by się kilka funkcjonalnych detali. Pamiętając o tym, iż gość może jechać do nas z daleka powinniśmy umieścić kilka przydatnych rzeczy. Tradycyjnie przy umywalce powinien znajdować się ręczniczek, natomiast przyda się również duży ręcznik.

W pomieszczeniu tego typu zazwyczaj możemy znaleźć umywalkę, toaletę i opcjonalnie prysznic. Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy się szybko odświeżyć.

Odpowiednie meble łazienkowe to podstawa. Nie powinno być ich za dużo, lecz tyle by schować niezbędne drobiazgi. Im mniej kosmetyków i drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka bardziej przestronna i uporządkowana. Doskonałym rozwiązaniem jest np. umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki, szczotki do włosów i suszarkę bezpośrednio pod umywalką.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi przyborami sanitarnymi. Zwłaszcza w małej łazience typu powder room problemem może być wygodne ich rozmieszczenie:

  1. między umywalką a bidetem lub brodzikiem zachowajmy 30-centymetrową odległość;
  2. między bidetem a WC, wanną lub brodzikiem należy również zachować 30-centymetrową odległość;
  3. w odległości 20 cm od WC możemy zamontować: umywalkę, wannę i brodzik;
  4. brzeg umywalki może trochę nachodzić nad wannę, ale nie więcej niż 5 cm;
  5. należy zachować odpowiednie odległości od ściany: umywalkę i pisuar zamocujmy w odległości 30 cm od ściany, a miskę ustępową w odległości 20 cm;
  6. pamiętajmy o odpowiednich wysokościach montowania przyborów. Jeżeli członkowie naszej rodziny są przeciętnego wzrostu, umywalkę zamontujmy na wysokości 75-80 cm, wiszącą miskę ustępową i bidet na wysokości 42-45 cm; zostawmy przed umywalką, sedesem i bidetem wolną przestrzeń.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena