Jeżeli marzą Ci się jasne, rozświetlone wnętrza, urządzone prosto i funkcjonalnie, styl skandynawski jest właśnie dla Ciebie.

Data dodania: 2015-06-08

Wyświetleń: 1359

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dekoracje w stylu skandynawskim – ogólnie o stylu skandynawskim

Podłoga zrobiona w stylu skandynawskim najczęściej wykonana jest właśnie z drewna. Deski mogą pozostać w swoim naturalnym odcieniu. Często jednak stosuje się także ich bielenie lub po prostu maluje się je zwykłą białą farbą. Podobnie jak z podłogą postępujemy również z meblami. W skandynawskich pomieszczeniach najlepiej odnajdą się białe meble, które również możemy pomalować. Tu natomiast mamy wybór: biel lub jasny szary. Urządzając mieszkanie w musimy pamiętać o odpowiednim oświetleniu pomieszczeń.
Rzadko można zobaczyć firanki i zasłony w oknach. Zastępuje się je nowoczesnymi roletami, których kolory dobieramy pod meble. Dzięki temu mamy wrażenie, że wnętrza są jasne, przestronne i pełne naturalnego światła. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie pustego okna bez zasłon, wybierz te wykonane z lekkich, lnianych materiałów, które naturalnie wpuszczą światło.
Do oprawy oświetlenia sztucznego najczęściej dobieramy metalowe lub szklane lampy lub papierowe abażury, które przybierają najróżniejsze kształty.
Metal, szkło i białe duże świece doskonale komponują się z drewnianymi meblami i naturalną, prostą w swojej formie podłogą.
We wnętrzach dominują jasne barwy. Biel, szarości i beże dają efekt świeżości ale także co najważniejsze optycznie powiększają pomieszczenia. Aby pokój nie był mdły często jedną ze ścian malujemy na kontrastowy kolor. Tu idealnie sprawdzi się odcień grafitu czy brązu.  Charakterystyczna dla stylu jest bielona cegła, która wprowadzi oryginalność i chłód. Dodatki, które pasują do skandynawskich wnętrz  to najczęściej poduszki, narzuty wykonane są z naturalnych tkanin: lnu, wełny lub bawełny. Białe duże i małe świece. Mnóstwo szkła w przeróżnej postaci. Ramki na zdjęcia czy wazony na kwiaty, które charakteryzują się designerską a zarazem prostą formą. Duże najczęściej czarnobiałe zegary, książki czy kosze wiklinowe.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena