Coraz wyższa temperatura skłania, by przyjęcie przenieść z salonu na taras i do ogrodu. Ale jak się do tego zabrać? Na świeżym powietrzu impreza wygląda zupełnie inaczej – począwszy od aranżacji wieczoru aż po menu. Podpowiadamy, jak zorganizować przyjęcie, o którym nikt nie zapomni.

Data dodania: 2015-04-28

Wyświetleń: 965

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, liczy się nastrój. Powszechnie w marketach budowlanych dostępne są pochodnie ogrodowe, które wystarczy wbić w ziemię. Do wyboru masz też latarenki z tradycyjnymi świeczkami, które najefektowniej sprawdzą się podwieszone na tarasie. A jeśli stawiasz na nowoczesność – dobrym wyborem będą LED-owe lampy ogrodowe z wytrzymałego PCV. Tworzą niezwykłą iluminacyjną aranżację, która wprowadza klimatyczny nastrój do wieczornych spotkań. Takie oświetlenie odporne jest na działanie warunków atmosferycznych, dlatego nie trzeba zabierać go na noc do domu. Jeśli podświetlisz w ten sposób alejkę do altany lub wejście do domu – efekt gwarantowany.

Zadbać należy też o potrawy. W sezonie letnim króluje oczywiście grill. Ale nie musisz serwować z niego prozaicznych szaszłyków czy kiełbasek. Krewetki i ośmiornice – to coś, czym podbijesz podniebienia swoich gości. Podane z delikatnym sosem tztatziki czy ośmiu wysp, na długo zapadną im w pamięć.

Nie zapomnieć można również o meblach. Ostatnio modne stały się zestawy z kutego żelaza (dla miłośników klasyki), a także te z poliwęglanu lub PVC (to już dla zwolenników stylistyki modern). Są wyjątkowo trwałe, odporne na wilgoć i temperaturę, a także nieprzewidywane zachowania uczestników zabawy.

Jeśli chodzi o praktyczną stronę – przydadzą Ci się tace i stoliki na kółkach. Serwowanie dań będzie dzięki nim wygodniejsze. Warto pomyśleć też o oprawie muzycznej. Nastrojowe utwory w tle sprzyjać będą rozmowie. Te bardziej dynamiczne może skłonią do tańców i wspólnej zabawy. To od charakteru spotkania będzie zależał wybór spośród powyższych rad. Najważniejsza z nich jednak brzmi tak – oby nie tylko Twoi goście, ale także Ty, bawili się dobrze, korzystając z możliwości wspólnego spędzenia czasu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena