Data dodania: 2015-02-20

Wyświetleń: 1587

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać dobre buty trekkingowe?

Dobre buty trekkingowe to połowa sukcesu, jeśli wybierasz się w góry. A złe buty trekkingowe to stuprocentowa porażka na szlaku. Niestety, wszystkie inne elementy ekwipunku mogą być lepsza bądź gorsze, ale buty trzeba na wędrówkę dobrać perfekcyjnie. Muszą być nie tylko wygodne, ale też dopasowane do typu aktywności oraz na tyle solidne, by nawet najtrudniejsze warunki nie były im straszne.

Zacznijmy od tego, jak dobrać buty do rodzaju aktywności. Jeśli planujesz chodzić raczej po łatwych trasach nizinnych, a w górach interesują cię szlaki, które przeszłoby nawet dziecko, to nie ma sensu kupowanie ciężkich butów górskich, bo niepotrzebnie będziesz tylko się w nich męczyć. Odpowiednie będą lekkie i uniwersalne buty trekkingowe. Warto podkreślić, że tego typu obuwie każdy powinien mieć w swojej szafie, bo to najlepsze buty na weekendowe wypady, spacery z psem czy wyjścia z rodziną do lasu. Jeśli natomiast planujesz poważniejszą wyprawę, buty trekkingowe musza być rodzaju górskiego – z mocną i gruba podeszwą, sięgające wysoko za kostkę, a do tego znacznie cięższe i bardziej wytrzymałe. To bardzo ważne, bo taka podeszwa zapewni Ci bezpieczeństwo i sprawi, że możesz komfortowo chodzić nawet po najbardziej zróżnicowanym podłożu.

Na nic jednak nawet najlepsze buty trekkingowe jeśli będą miały nieodpowiedni rozmiar. Dlatego ważne jest, żeby na zakupy poświęcić odpowiednio dużo czasu i przymierzyć buty trekkingowe tak, by je naprawdę sprawdzić. Istotne jest też, by na zakupy nie wybierać się rano – w ciągu dnia stopa lekko puchnie i powiększa się, a za ciasne buty turystyczne to koszmar podróżnika! Lepiej przy tym nie patrzeć na rozmiar – obuwie turystyczne ma swoją specyfikę i może się okazać, że buty turystyczne kupujesz o rozmiar większe, niż zwykłe buty. Weź przy tym pod uwagę, że musi się w nich zmieścić też odpowiednio gruba skarpetka. Oczywiście nie oznacza to, że buty mogą być za dużo, bo to też prosta sprawa do otarć i odcisków oraz pęcherzy. Jeśli nie możesz dopasować idealnego rozmiaru w danym modelu, lepiej poszukać w ofercie innych marek. Jeśli chodzi o buty trekkingowe nie ma miejsca na kompromisy! 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena