Sprzedaż jak i kupno auta w Polsce to spore ryzyko związane z niebezpieczeństwem, iż możemy kupić pojazd z ukrytymi wadami. Wady te często nie są widoczne gołym okiem, nawet mechanik nie jest wstanie ich zdiagnozować na miejscu kupna/sprzedaży samochodu.

Data dodania: 2015-01-16

Wyświetleń: 2053

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Kupno auta mimo, iż wiąże się z sporym wydatkiem, może okazać się sporym problemem i niestety Polacy mimo, iż mają świadomość tego iż mogą zostać oszukani, dalej popełniają podstawowe błędy przy zakupie samochodu. Polska to Państwo w którym rynek motoryzacyjny ma się bardzo dobrze, aż ciężko uwierzyć ale nasi rodacy częściej zmieniają samochód aniżeli wiele innych Państw zachodnich takich jak Niemcy czy Wielka Brytania.

 

Statystycznie Polak zmienia samochód co około 3 lata, Niemiec czy Anglik co około 3,5 roku. Nasze kraje dzieli jednak jedna zasadnicza różnica, o ile w innych Państwach konsumenci zazwyczaj kupują nowy samochód, który pochodzi z salonu to w Polsce ciągle najczęściej odwiedzanym miejscem przez osobę, która szuka auta jest giełda samochodowa lub auto skupy. Często kupujemy też auta od znajomych lub korzystając z portali internetowych. Tendencja ta z każdym rokiem się zmienia i my również coraz częściej decydujemy się na zakup nowego pojazdu.

 

Kupno samochodu w salonie to szereg korzyści:

 

  • pewność, iż kupujemy dokładnie takie auto jakie posiadamy w ofercie
  • nawet 5 letnia gwarancja na samochód
  • zniżki ubezpieczeniowe
  • gwarancja profesjonalnego serwisu pojazdu, często za atrakcyjną cenę
  • możliwość korzystnego zakupu poprzez leasing
  • możliwość wyboru lub rezygnacji z szeregu dodatków stanowiących wyposażenie pojazdu

 

Kierowcy, widząc iż liczba oszustów sprzedających używane auta rośnie, decydują się na zakup w salonie bądź udają się za granice by kupić samochód. Ta sytuacja sprawia, iż nawet uczciwi sprzedawcy zaczynają mieć problemy by sprzedać samochód. Wielogodzinne próby sprzedaży auta na giełdach idą na marne, klienci chcieliby kupić taki samochód bardzo tanio na co my się nie możemy zgodzić.

 

W przypadku sprzedaży auta warto zapoznać się z ofertą firm, które zajmują się skupem aut używanych, taka firma kupi pojazd or ręki, płacąc gotówką. Taka oferta uratuje Twój bezcenny czas jak i pozwoli zaoszczędzić wiele gotówki, którą musiałbyś wydać na opłaty giełdowe, mycie samochodu i inne koszty związane z sprzedażą.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena