Odeszły już czasy, kiedy drzwi przesuwne montowano jedynie w wąskich i niewielkich pomieszczeniach. Owszem, w takich wnętrzach są one niezwykle praktyczne, jednak nie tylko dzięki temu zyskały one tak dużą popularność.

Data dodania: 2014-11-24

Wyświetleń: 1621

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dziś niemal w każdym mieszkaniu możemy napotkać się na ten element wyposażenia wnętrz. Producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i z roku na rok poszerzali dobór materiałów oraz kolorów wykorzystywanych w drzwiach przesuwnych. Dzięki temu znalazły one miejsce nie tylko w przedpokojach czy garderobach, ale również w bardziej reprezentacyjnych pomieszczeniach. Decydując się jednak na drzwi przesuwne, należy pamiętać o kilku rzeczach. Dzięki temu będą one funkcjonalne, estetyczne i będą nam służyły przez wiele lat.

 

Kilka porad przydatnych przy wyborze drzwi przesuwnych

 

Drzwi przesuwne można zamontować w pomieszczeniu lub wykorzystać je do zabudowy wnękowej. W obu przypadkach montaż takich drzwi będzie wyglądać podobnie. Wykorzystywany jest w nich układ jezdny, który składa się z prowadnic i rolek tzw. wózków. Jeśli komuś zależy na tym, by drzwi lżej chodziły, zamiast wózków można wykorzystać mechanizmy ślizgowe zbudowane na ślizgaczach. Będzie to szczególnie przydatne, kiedy nasze drzwi będą miały wysokość powyżej 2,5 metra.

 

Przy zakupie elementów wchodzących w skład drzwi przesuwnych warto zwrócić szczególną uwagę na materiały, z których są one wykonane. Dla przykładu mechanizmy wózkowe wykonane z teflonu są nie tylko odporne na ścieranie, ale również zapewnią ciche przesuwanie drzwi. Innym, popularnym materiałem wykorzystywanym do systemów drzwi przesuwnych jest aluminium, który odznacza się wyjątkową trwałością oraz lekkością.

 

Drzwi przesuwne jako element dekoracyjny

 

Obecnie klienci mogą wybrać spośród kilkunastu materiałow wypełnienia do drzwi przesuwnych. Najbardziej klasycznym materiałem są oczywiście płyty meblowe, jednak nie brakuje również bardziej odważnych rozwiązań. Duże płaszczyzny w drzwiach przesuwnych umożliwiają ich ciekawe wypełnienie, na przykład fototapetą lub laminowaną grafiką. Tu możemy popuścić wodze fantazji i wybrać taki wzór, który będzie nam najbardziej odpowiadał. Do wyboru są panoramy miast, zdjęcia zwierząt, ludzi oraz abstrakcyjne kształty. Wybór jest ogromny, tak więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele bardziej egzotycznych aranżacji wnętrz mogą zdecydować się na wypełnienie drzwi wykonane z rattanów lub bambusów, które będą eleganckim dodatkiem salonu bądź sypialni. Ostatnio modne są również drzwi przesuwne wykonane ze szkła. Tutaj do wyboru mamy szkło gładkie, mleczne, z nadrukiem bądź lakierowane.

 

Dzięki szerokiemu wyborowi materiałow wypełniania, drzwi przesuwne mogą mieć niezwykle dekoracyjną postać. Dodając do tego ich wymiar praktyczny mamy element wyposażenia, który doskonale sprawdzi nam się w niemal każdym mieszkaniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena