Istnieją dwie przyczyny chwiejnych stołów: nierówne nóżki meblowe lub nierówna podłoga. Nóżki mogą stać się nierówne przez zużycie lub po prostu nie stoją prosto. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że to podłoga jest nierówna. Praktycznie nigdy nie są one idealnie płaskie.

Data dodania: 2014-11-05

Wyświetleń: 1740

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ale to nie jest najważniejsze. Liczy się to, że masz nierówny stół i nie chcesz naprawić to w sposób skracania nóg. Jak się okazuje to nie problem. Po pierwsze upewnij się, że nogi i cały sprzęt oraz klejone spoiny na stole są szczelne. Samo to może rozwiązać problem nierównych nóżek meblowych. Ale nawet jeśli nie, możesz je uszczelnić, ponieważ w ten sposób można zmieniać pozycję i wysokość na jakiej względnie znajdują się nóżki meblowe. Gdy wszystkie połączenia są dobrze dopasowane, należy ostrożnie zmienić pozycję naprawianego mebla w celu oceny problemu. Pomoże to ustalić najlepszy kierunek działania. Zacznijmy działać od najprostszych rozwiązań.

Może się to wydawać oczywiste, ale często po prostu obracając mebel, można znaleźć takie ułożenie, że wszystkie cztery nóżki meblowe będą stać stabilnie.  Wszelkiego rodzaju podkładki po jedną z nóżek meblowych są kolejnym klasycznym rozwiązaniem ich wyrównania. Istnieje jednak kilka technik, które działają lepiej niż podkładki prowizoryczne z pudełka od zapałek czy złożoną serwetką. Najbardziej podstawową wersją tego rodzaju jest klin z tworzywa sztucznego przeznaczony do tego celu. Są to małe i przeźroczyste, więc mało widoczne i mają małe grzbiety, aby pomóc im utrzymać się w miejscu. Domowe wersje klina to podkładki cedr, które możesz zdobyć i przyciągnąć do wielkości i kawałki tekstury. Często wykorzystuje się również korki od wina o odpowiedniej grubości. Podkładki są najlepszym sposobem dla nóżek meblowych, ponieważ zazwyczaj taki domowy sposób w pełni wystarcza.

Jeśli jednak ustawienie mebla jest zbyt wymagające dla podkładek i potrzebujesz solidnej, trwałej poprawki, można przedłużyć nóżki meblowe specjalnie wyprofilowaną śrubą opóźnienia. Należy wywiercić otwór pilotażowy bezpośrednio do centrum nogi i równolegle do jej długości. Średnica otworu powinna być co najmniej tak duża, ja trzpienie rygla lub nawet nieco większy. Wkręcaj śrubę ostrożnie, upewniając się, że nie ma zagrożenia, iż nóżki meblowe się połamią.  Gdy wszystko się uda, można w ramach bezpieczeństwa dodać nakładkę pod łbem śruby, aby uniknąć zarysowań na podłodze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena