Już niedługo nadejdzie czas, by dzieci wróciły do szkół, a najmniejsze pociechy poszły do przedszkola. Każda mama wie, że zarówno dla niej, jak i maluchów jest to duży szok. Jak sobie z nim poradzić?

Data dodania: 2014-08-16

Wyświetleń: 1155

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsze dni pociechy w przedszkolu

Czy jeszcze nie za wcześnie?

W dzisiejszych czasach obydwoje rodziców musi pracować, by utrzymać odpowiedni standard życia. Dlatego też dzieci są bardzo wcześnie posyłane do żłobków i przedszkoli. Wiele osób uważa, że za wcześnie. Jednak małe dziecko o wiele szybciej przyzwyczaja się do tego, że musi zostać bez rodziców, dzięki czemu w późniejszych latach nie jest to w ogóle problematyczne.

 

Dni otwarte przedszkoli

Niektóre przedszkola prowadzą coś takiego, jak dni otwarte. Rodzice wraz z dziećmi przychodzą do placówki. Dzieci czują się tam bezpiecznie, ponieważ mama czy tata jest blisko, a także poznają dzieci, z którymi spędzą cały rok. Ma to na celu przyzwyczajenie małych uczniów do miejsca, w którym niedługo pozostaną na całe dnie.

Kolejnym etapem jest rozdzielenie maluchów od rodziców. Rodzice zostają w innym pomieszczeniu. Jednego dnia z otwartymi drzwiami, drugiego z zamkniętymi. Zazwyczaj po straceniu rodziców z oczu, dzieci zaczynają płakać. W tym momencie przedszkolanki uspokajają dziecko.

 

Mała nagroda

To co zmobilizuje dzieci, żeby nie płakały rozstawając się ze swoimi podopiecznymi, to mały prezencik. Oczywiście podarowany dopiero po południu po powrocie całej rodziny do domu. Nie należy przesadzać, wystarczy kolorowanka albo jakaś mała rzecz.

 

Mamo nie płacz!

Odprowadzając pierwszy raz swoją córeczkę do przedszkola, to zazwyczaj mama płacze pierwsza. Jednak drogie panie nie możecie tak robić. Musicie być twarde. Jeśli Wy się rozpłaczecie, to wasze małe pociechy tym bardziej ogarnie smutek. Dlatego rodzice powinni być uśmiechnięci i silny, by dać maluchom przykład.

 

Rodzice nie wchodzą do przedszkola!

Niektóre przedszkola praktykują również inne metody, które pozwalają na szybkie przystosowanie się dzieci do nowego trybu życia. Rodzice przyprowadzają pociechy pod budynek, jednak nie wchodzą do niego. W drzwiach dziecko odbiera przedszkolanka, żegna mamę lub tatę i zabiera młodego ucznia do środka. Dzięki temu przedszkolak ma zakodowane w głowie, że podopieczny nie może wejść do wnętrza budynku. Wie, że czeka na niego w środku miła Pani, która zaprowadzi go do innych dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena