Farbujesz włosy lub myślisz o tym? Jeżeli odpowiedź brzmi "tak", zajrzyj i przeczytaj ten artykuł.

Data dodania: 2014-07-14

Wyświetleń: 1022

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pielęgnacja włosów farbowanych - jak właściwie o nie zadbać?

Nareszcie masz nowy kolor. Wspaniała barwa przyciąga setki spojrzeń zarówno tych budzących uznanie, jak i tych z nutą niepohamowanej zazdrości. Będąc dumną właścicielką nowego designu, nareszcie czujesz się spełniona i szczęśliwa. Warto jest jednak postarać się zachować taki stan rzeczy jak najdłużej. W tym celu musisz podjąć konkretne działania pielęgnacyjne. Jakie? Zapraszam do lektury.

Jak właściwie pielęgnować włosy farbowane?

farbowanieGłównym zadaniem właściwej pielęgnacji włosów koloryzowanych jest dążenie do zachowania jak najdłużej naniesionego koloru w niezmienionym stanie. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie w tym celu odpowiednich preparatów. Serie kosmetyków, opracowane specjalnie z myślą o pielęgnacji włosów koloryzowanych w laboratoriach najbardziej uznanych firm, takie jak:

- Wella SP Brillance - czyli profesjonalna linia oo Wella;
- Vitamino Color L’Oréal Professionel - często używany w profesjonalnych salonach;
- Farouk Chi Color Protector - kosmetyki dobrze oceniane przez klientki;
- Total Results Color - również cieszący się uznaniem fryzjerów.

Są to wzajemnie uzupełniające się szampony, odżywki oraz maski, które posiadają znakomite właściwości chroniące kolor włosów przez długi czas. Profesjonalne szampony delikatnie oczyszczają skórę głowy i włosy, otaczają je specjalną warstwą ochronną, wzmacniają i nadają im odpowiedniego połysku i oczywiście chronią ich pigment.

Jak zachować odpowiednią kondycję włosów farbowanych

Proces koloryzacji jest procesem chemicznym. Określone preparaty oddziałują na strukturę włosa bardzo często ją naruszając. Używając profesjonalne odżywki i maski wzmacniasz włosy koloryzowane od cebulek, aż po same końce. Zawierają one w swoim składzie dużo witaminy E, glicerynę, panthenol oraz rozmaite hydrolizaty protein. Składniki te wnikając w strukturę włosów głęboko je regenerują, odżywiają i nawilżają. Mają znakomite właściwości pozwalające ochronić kolor i wydobyć wspaniały blask włosów.

Uwaga!!! Omijać jak najwięcej promienii UV!

W przypadku włosów farbowanych ważne jest unikanie słońca. Promienie UV oddziałując na włókna włosów sprawiają, że kolor zaczyna płowieć, a włosy stają się matowe. Jeśli już musisz już eksponować swoje włosy na słońcu pamiętaj o stosowaniu profesjonalnych preparatów posiadających szereg filtrów zabezpieczających. Spryskane nimi włosy będą mogły razem z Tobą korzystać w pełni z kąpieli słonecznych bez obawy, że utracą kolor.

Warto inwestować w profesjonalne kosmetyki

Odpowiednia pielęgnacja włosów koloryzowanych to szereg działań zmierzających do odpowiedniej ochrony koloru oraz właściwej rewitalizacji włosów. Aby w pełni dbać o farbowane włosy należy pamiętać o tym, że najlepsze efekty daje stosowanie profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do włosów po koloryzacji. Warto czasem zapłacić więcej, aby móc cieszyć się wspaniałym kolorem i pięknie błyszczącymi włosami przez długi czas.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena