Wbrew temu co wydaje się większości ludzi, prowadzenie domu weselnego wcale nie jest tak prostym zadaniem. Przede wszystkim bowiem musi to być dla nas rentowne. Co za tym idzie musimy tak rozłożyć koszty, aby jeszcze na tym zarobić. Jak to zrobić? Jak sprawić by dom weselny przynosił adekwatne do włożonego wysiłku zyski?

Data dodania: 2014-07-10

Wyświetleń: 1764

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Plan działania

Prowadząc dom przyjęć najważniejszy jest plan działania. Powinniśmy mniej więcej wyliczyć sobie, że dane wesele będzie nas kosztować tyle. Na tej podstawie można ustalać cenę od danej osoby lub też ogólną cenę pakietu. Co należy brać pod uwagę?

Warto zastanowić się nad tym co należy brać pod uwagę, żeby sala weselna nam się zwróciła, a nie była dla nas czymś z czego ponosi tylko same straty. W końcu na czymś trzeba zarobić i z czegoś trzeba żyć.

Rodzaje kosztów jakie musi ponieść właściciel domu weselnego

1. Koszty związane z zaopatrzeniem lokalu w produkty żywieniowe oraz napoje.

Pierwszym i najbardziej logicznym dla wszystkich kosztem jest ten ściśle powiązany z zaopatrzeniem lokalu w produkty spożywcze. Wiadomo, że wesele musi zostać z czegoś zrobione, ludzie muszą coś jeść. Warto więc obliczyć koszty związane z ugotowaniem obiadu weselnego czy też zrobieniem całego wesela i podzielić je na jedną osobę. W ten sposób będziemy w stanie określić cenę za jedną osobę (bo takie ceny najczęściej podaje się w domach przyjęć).

2. Koszty związane z utrzymaniem pracowników na stanowiskach.

Następnie powinniśmy wziąć pod uwagę koszty powiązane z zatrudnieniem pracowników tych zatrudnionych na stałe i tych dochodzących. W końcu właściciel musi wypłacić im z czegoś pensje.

3. Koszty związane z wystrojem i dbaniem o salę weselną.

Koszty związane z wystrojem sali weselnej nie są może horrendalnie wysokie, ale jednak też trzeba je ponieść. Sala musi przecież dobrze wyglądać, a tym samym trzeba o nią dbać i ewentualnie ponieść koszty związane z naprawami.

4. Koszty związane ze szkodami wyrządzonymi przez weselników.

Te raczej rzadko się zdarzają i w umowie najczęściej mamy zapis mówiący o tym, że to klient ponosi wszystkie koszty powiązane ze szkodami wyrządzonymi przez jego gości, niemniej trzeba się liczyć z tym, że tego typu koszty też się zdarzają w momencie, kiedy nie uda nam się zauważyć określonych szkód.

Podsumowując właściciel domu przyjęć musi brać pod uwagę wszystkie koszty, jakie będzie musiał ponieść, aby obliczyć koszt jednego gościa weselnego. Tylko w ten sposób okaże się, że prowadzenie domu weselnego jest dla niego opłacalnym interesem.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena