Tablety niepostrzeżenie wdarły się do naszego świata. Dziś, po niespełna 3 latach od ich premiery, ciężko sobie nawet wyobrazić ich brak. Do czego wykorzystujemy tablety i dlaczego tak bardzo je kochamy?

Data dodania: 2014-06-10

Wyświetleń: 1228

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do czego służy tablet?

Zamiast komputera albo telefonu

Tablety, mimo pewnych ograniczeń technicznych i programistycznych, są najbardziej wszechstronnymi urządzeniami elektronicznymi, co w dużej mierze tłumaczy ich popularność. Niestety, problemem mogą być wciąż wysokie ceny urządzeń.

Zamiast telefonu

Tablety pracują przeważnie na systemie operacyjnym Android, tym samym, który stanowi bazę oprogramowania dla wielu smartfonów. System pracujący na jądrach Linux jest stabilny i wszechstronny, ale w zasadzie nie obsługuje okien – wyświetla w danej chwili tylko jeden program (pozostałe są automatycznie wyłączane, jeśli brakuje pamięci do ich obsłużenia). Do telefonu upodabnia je jednak coś więcej niż tylko system operacyjny. Cechą charakterystyczną tabletów jest długi czas pracy na akumulatorze. Rekordowe wyniki w tym zakresie osiągają (między innymi, ponieważ pełnej klasyfikacji z oczywistych powodów nie da się przygotować) tablety Samsung Galaxy Tab. Z kolei cechą tabletów Pentagram, która oczywiście pojawia się także u innych producentów, jest możliwość pracy w sieci 2/3G jako telefon komórkowy po włożeniu karty SIM (oczywiście urządzenie obsługuje wtedy również komórkową transmisję danych).

Zamiast komputera

Tablety mogą, po podłączeniu zewnętrznej klawiatury fizycznej, zastąpić w dość znacznym zakresie komputery. Co prawda uruchomienie na nich gier nie będzie możliwe, ale obsługa poczty albo programu biurowego już tak. Co do ergonomii tego rozwiązania można mieć pewne uwagi, ale można się przyzwyczaić.

Wielu użytkowników korzysta z tabletów zamiast komputerów w czasie podróży. Możliwość podłączenia sieci WiFi lub modemu 3/4G sprawia, że rozwiązanie to jest tanie, wygodne i szybkie.

Problemy z tabletami

Cały problem polega na tym, że nie każdy wie, iż może kupić tanie tablety w sklepie techsat24.pl. Kończy się to tak, że kupujemy tanie tablety w hipermarketach, płacimy za nie 200 złotych i musimy kilka razy zasuwać z wymianą, bo nie działa ekran, iskrzy gniazdo ładowania albo pojawiają się jeszcze inne usterki, a na koniec i tak przeżywamy rozczarowanie, kiedy się okazuje, że za 50 złotych więcej można było kupić sprzęt zdecydowanie lepszy. Jeśli więc zastanawiasz się, ile będzie kosztował idealny tablet dla Ciebie, odwiedź internetowy sklep komputerowy techsat24.pl i sprawdź tam.

Ceny są zróżnicowane w zależności od producenta, modelu (a więc i możliwości urządzenia), a także formy sprzedaży. W hipermarkecie tablet musi leżeć na wystawie, przypięty zabezpieczeniem – to kosztuje, ponieważ mówimy o wielu metrach kwadratowych wystawy. W sklepach internetowych wystarczy zdjęcie i sztapelek opakowań, z którego zdejmie się to urządzenie, które klient zamówił. Koszt funkcjonowania sklepu jest niższy, więc i marża może być niższa.

Czy zakupy w sklepach internetowych są bezpieczne?

Wielu klientów obawia się o to, czy zakupiony przez nich tablet dotrze nienaruszony na miejsce. Oczywiście, że tak. Producenci tabletów bardzo o to dbają (zresztą większość urządzeń ma za sobą bardzo długą drogę frachtem morskim w ciasno zapakowanych kontenerach), a i działy wysyłek sklepów internetowych przykładają się jak mogą do tego, aby właściwie zapakować produkt. Usterki tabletów dobrych producentów są wybitnie rzadkie, więc koniecznością zwrotu też nie trzeba się martwić, więc cóż – jeśli chodzi o tablety, chodzenie do sklepów stacjonarnych za jakimś upatrzonym modelem jest co najwyżej przeciętnie dobrym pomysłem, a w większości przypadków całkowicie mija się z celem – i tak nie znajdziesz taniej niż w sklepie internetowym, a przecież urządzenia są dokładnie takie same. Dlaczego więc przepłacać?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena