Hotele luksusowe, a więc te oznaczone czterema lub pięcioma gwiazdkami, są najdroższe, ale też mają oczywiście najbardziej rozbudowaną ofertę. Tutaj już często pion pobytowy jest jedynie dodatkiem, choć oczywiście niezbędnym. Sypialnie hotelowe mają znaczenie podstawowe, ale same noclegi stanowią jedynie skromny ułamek całej oferty.

Data dodania: 2013-12-06

Wyświetleń: 1136

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Tutaj już uzasadnione jest mówienie nie tyle o pokojach, ile raczej o apartamentach hotelowych. Oczywiście węzły sanitarne to nie kabina prysznicowa (chyba że ze sprzętem do hydromasażu), a sam pokój ma sporą powierzchnię i wyposażony jest w wiele nowoczesnych sprzętów: najlepsze łózka, spore telewizory, masywne biurka, często własna linia telefoniczna.

Tutaj bardzo wyraźnie widać, jak rozbudowane i różnorodne mogą być oferty usług dodatkowych w hotelach: baseny, pola do minigolfa, własne korty tenisowe, solaria, pełen zakres usług odnowy biologicznej i jeszcze więcej. W hotelach luksusowych w miejscach atrakcyjnych turystycznie często oferta jest – przynajmniej w pewnym okresie roku – rozbudowywana o wycieczki po mieście lub na przykład wyprawy wędkarskie (tak jest w niektórych nadmorskich hotelach na najwyższym poziomie).

Tutaj nieco inne są też zasady obsługi klienta. Goście hotelu mogą liczyć na przykład na usługi concierge'a, więc pobyt w takim hotelu zdecydowanie dodaje powagi i prestiżu. Choć żaden akt normatywny nie reguluje, jakie usługi dodatkowe powinny być w hotelu dostępne, aby można było mówić o luksusie, wypożyczalnia jachtów albo concierge to już zdecydowanie właśnie ten poziom. Hotele luksusowe to także dodatkowy komfort wynikający na przykład z dodatkowego wygłuszania ścian albo szczególnie korzystnego układu przestrzennego, którego z różnych względów (najczęściej między innymi ekonomicznych) nie daje się wprowadzić w hotelach o niższym standardzie.

Wyspać można się oczywiście w hotelu o dowolnym standardzie, natomiast jeśli chodzi o zażycie luksusu, to poniżej czwartej gwiazdki nie należy się tego spodziewać. Jakość obsługi w hotelach luksusowych wymaga zatrudnienia większej obsady, a także postawienia pracownikom wyższych wymagań, co przekłada się na odsetek powracających klientów. Hotele luksusowe to zwykle marki dobrze rozpoznawalne, cenione i doceniane na całym świecie.

Licencja: Creative Commons