Są takie meble, które znajdują się w każdym domu, ale są też takie, które w domach pojawiają się sporadycznie, za to są w każdym hotelu. Poniżej encyklopedyczne wpisy o 5 takich meblach.

Data dodania: 2013-11-30

Wyświetleń: 934

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Meble dla hoteli to dość specyficzny odłam branży meblarskiej. Często okazuje się, że do hoteli zamawia się meble, które normalnie nie pojawiają się w naszych domach. Dlaczego tak się dzieje? Wszak pokój hotelowy powinien być - przynajmniej w założeniu - traktowany jako tymczasowy dom, dlatego też takie rozbieżności mogą mylić. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym meblom hotelowym, których raczej nie można spotkać w przeciętnych domach.

W pokojach hotelowych gość często może odnaleźć tak zwane bagażniki. Są to swego rodzaju podstawki, na których można położyć bagaż. Dzięki temu oszczędza się miejsce w pokoju, a torba lub walizka nie muszą stać na podłodze. To bardzo wygodne dla gości, bo po pierwsze czują, że dba się o ich bagaż, po drugie zaś nie jest on narażony na ciągłe potrącanie nogą. Bagażniki hotelowe zazwyczaj występują w dwóch wersjach - może być to po prostu podstawka wykonana z drewna czy z plastiku lub też drewniana konstrukcja. Bagażnik drugiego typu najczęściej składa się z drewnianego stelaża oraz poprzecznych pasów z materiału. Jego ogromną zaletą jest fakt, że jest składany - jeżeli nie jest w danej chwili potrzebny, wystarczy go złożyć i schować do szafy czy do kąta. Dzięki temu zyskuje się więcej miejsca w pokoju hotelowym. Jest za to o wiele mniej stabilny niż jego drewniany czy plastikowy odpowiednik. Mimo to zwykle goście preferują bagażniki składane, które dają im większą swobodę.

Kolejnym z mebli, którego zazwyczaj nie można spotkać w domu, a który doskonale sprawdza się w hotelowych barach, jest hoker. To nic innego jak krzesło lub stołek na wysokich nogach. Jest właściwie niezbędnym wyposażeniem każdego hotelowego baru – goście, siedząc na hokerach, mogą znajdować się bezpośrednio przy barze, niekoniecznie musząc siedzieć przy stolikach. To, na jaki hoker warto się zdecydować, zależy właściwie wyłącznie od preferencji estetycznych oraz ogólnego wystroju lokalu. Właściwie wszystkie są bardzo dobrej jakości, zatem pozostaje tylko zdecydować się na hoker drewniany, rattanowy, plastikowy lub metalowy.

Kolejnym z obowiązkowych elementów wystroju każdego hotelowego baru oraz każdego hotelowego lobby są eleganckie loże. W barze mogą zasiąść przy nich znajomi, w lobby osoby, które na kogoś czekają lub po prostu chcą odpocząć. Takie loże znajdują się właściwie we wszystkich hotelach - różny jest tylko ich standard. Zazwyczaj jednak dba się, by były one bardzo reprezentacyjne - szczególnie te, które znajdują się w lobby. Skórzane kanapy to właściwie niemal standard.

Pozostając przy tematyce barowej, warto wspomnieć także o minibarkach. Są one umieszczane w pokojach hoteli, które oferują podwyższony standard oraz właściwie zawsze w hotelach znajdujących się w miejscowościach typowo turystycznych. Decydując się na montaż w pokoju minibarku, warto wybrać taki, który nadaje się do zabudowy. Wbudowanie go na przykład w jedną z szafek sprawi, że będzie prezentował się o wiele bardziej elegancko. Tymczasem wpływy z minibarków mogą być duże, dlatego z pewnością warto w nie zainwestować.

Luksusowe apartamenty często mają na wyposażeniu także sejfy. Najczęściej taki pokój proponuje się biznesmenom, którzy mogą w sejfie schować nie tylko pieniądze, ale i ważne dokumenty. Hotele nastawione na gości biznesowych zdecydowanie powinny zainwestować w tego typu wyposażenie pokoju. Sejf oczywiście najczęściej jest zabudowany w jakiejś szafce lub ukryty w inny sposób - po pierwsze ma to wpływ na estetykę pomieszczenia, po drugie zaś oczywiście na bezpieczeństwo zgromadzonych w sejfie rzeczy.

Licencja: Creative Commons