Zastanawiacie się czasem nad tym, jakie elementy modowego świata weszły do jego standardów w jednej chwili i pozostały w nim zaznaczając dość mocno swoje miejsce? Jednym z takich elementów wydaje się być właśnie tytułowy Street Bag.

Data dodania: 2013-10-10

Wyświetleń: 2214

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Street bag – modowy znak naszych czasów

Street Bag czyli?

No właśnie. Pewnie wiele osób zapyta, czym właściwie jest ten tajemniczy twór, nazywany przez nas z angielska. To nic innego jak mała torba, która w naszym kraju przyjęła kryptonimy operacyjne, które są powszechnie używane. Te kryptonimy to oczywiście „nerka” oraz „saszetka”. O ile nazywanie takiej torby saszetką jest w miarę oczywiste, o tyle nerka wywołuje czasami zdziwienie. To określenie jest jednak równie klarowne, jeśli uzmysłowimy sobie fakt, że taką torbę zwykło się nosić w okolicach nerek.

 

Moda, która wciąż idzie naprzód

Nerka czy też saszetka, czy, jeśli ktoś jednak woli, Street Bag to oznaka tego, że moda nie zna żadnych granic i cały czas idzie naprzód. Jeszcze jakiś czas temu wydawać by się mogło, że takie mini torby nie mogą się przyjąć. Mowa tutaj szczególnie o panach, którzy obecnie namiętnie z nich korzystają, a co najważniejsze, bez specjalnego skrępowania . Wielu z nich dalej twierdzi, że noszenie nerki jest nieco bardziej kobiece i nie potrafi się do niej przekonać. Pozostają wierni wyłącznie nerce, którą skrywają we własnym ciele. Zwolennicy saszetek uważają to za duży błąd. 

 

To świetna rzecz

Street Bag to element, który nosi, i grono męskie, i żeńskie, młodsi i starsi. To wszystko dlatego, że jest to element bardzo funkcjonalny. Taką saszetkę jesteśmy w stanie zarzucić na siebie w przeciągu kilku sekund. Jeśli się do niej przyzwyczaimy, to możemy o niej kompletnie zapomnieć. Nie jest to element, który może nam uwłaczać. Modeli takich toreb jest całe mnóstwo, więc z łatwością możemy dobrać je do własnego gustu i potrzeb. Możemy wybierać na przykład między zamkiem pojedynczym albo podwójnym, wygodnymi mocowaniami na rzep przy pomocy szlufki czy regulowanym paskiem.

 

Jakkolwiek może to brzmieć, do nerki zmieścimy całkiem sporo. Zmieścimy tam wszystko to, czego nie damy rady zmieścić w kieszeniach od spodni. Może się nam przydać na przykład podczas biegania, kiedy tych kieszeni nie posiadamy wcale, a musimy zabrać ze sobą stoper, telefon i portfel, żeby kupić sobie chłodny napój dla odświeżenia. W zależności od konkretnego modelu, zmieścimy w niej dostatecznie dużo.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena