Dywany są ozdobą większości polskich domów i znajdują się praktycznie w każdym pokoju. Niestety, jak każdy używany produkt wykonany z materiału lubią się brudzić. Pranie dywanów nie należy do zadań łatwych, gdyż w tym przypadku brud znajduje się głęboko wewnątrz włókien. 

Data dodania: 2013-08-23

Wyświetleń: 1465

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pranie i czyszczenie dywanów

Standardowe szorowanie szczotką na niewiele się zdaje i co najgorsze, może zniszczyć dywan. Długie tarcie w jednym miejscu prowadzi do zniszczenia włókna i blaknięcia kolorów. Co więc poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z usług profesjonalnych firm, które na co dzień zajmują się myciem dywanów.

Plusów korzystania z tego rodzaju usług jest wiele. Umyty dywan rzeczywiście będzie czysty i nadal będzie posiadał intensywne kolory. Włókna wolne będą nie tylko od brudu i kurzu, ale również od alergenów i roztoczy. Profesjonalne detergenty stosowane przez firmy czyszczące doskonale radzą sobie z bakteriami oraz pyłkami kwiatowymi. Profesjonalny sprzęt piorący po zakończeniu mycie zbiera pozostałości wody znajdujące się na dywanie. Silne ssawki pozostawiają powierzchnię dywanu lekko wilgotną. Pranie samodzielne zwykle kończy się przemoczeniem dywanu "na wylot". Kolejną zaletą jest mobilność firm piorących. Nie musimy jeździć z dywanem w bagażniku, bowiem wystarczy jeden telefon i fachowcy przyjeżdżają do naszego mieszkania. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy mamy zamiar wyczyścić większą liczbę dywanów. Detergenty stosowane przez firmy piorące różnią się od środków dostępnych w sklepach. Mają silniejsze działanie i przede wszystkim są przeznaczone do różnych rodzajów materiału.

Obecnie spotykamy dywany nie tylko wełniane, ale również  jedwabne, polipropylenowe i poliamidowe, Shaggy, z sizalu, a także akrylowe. Każdy z nich wymaga użycia innego detergentu. Dzięki temu czyszczenie przebiega sprawniej i mamy pewność, że dany środek nie zniszczy dywanu. Firmy czyszczące zwykle mają ustalony plan czyszczenia. Na początku rozpoznają materiał i dobierają środek piorący. Następnie na włókno nanoszony jest specjalny prespray, czyli środek mający za zadanie rozpuszczenie brudu. Po zakończeniu jego działania, czyli po ok. dziesięciu minutach następuje mycie właściwe specjalnym urządzeniem. Na tym etapie często trzeba ręcznie usuwać trudniejsze plamy. Na koniec przez wydajne urządzenie ssące zbierana jest woda. Koszty związane z praniem dywanów są znikome w porównaniu z efektami, które daje mycie przez profesjonalną firmę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena