W ostatnich latach co raz częściej w wyszukiwarkach internetowych pojawiają się hasła: Kołobrzeg kwatery, Kołobrzeg wypoczynek czy tanie pokoje Kołobrzeg. Jakie atrakcje proponuje nam miasto, które tak chętnie odwiedzamy?

Data dodania: 2008-04-17

Wyświetleń: 3173

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kołobrzeg to jedno z większych i najbardziej popularnych miast Pomorza Zachodniego. Lubiany przez turystów nie tylko z uwagi na szerokie, piaszczyste plaże ale także ponad tysiącletnią historię, świetnie rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną oraz niepowtarzalny, uzdrowiskowy klimat. Dziś planując urlop w Kołobrzegu raczej nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiadającej nam oferty. Propozycji w rodzaju: Kołobrzeg kwatery, Kołobrzeg wypoczynek, czy Kołobrzeg tanie pokoje, w Internecie na pewno nie brakuje. Inną kwestią jest natomiast fakt, że najlepsze i najbardziej konkurencyjne cenowo noclegi trzeba rezerwować na długo przed rozpoczęciem sezonu.
Ale Kołobrzeg, to nie tylko tanie pokoje i kwatery. Cała północna część Kołobrzegu ciągnąca się wzdłuż blisko sześciokilometrowej plaży, to przede wszystkim dzielnica uzdrowiskowa, gdzie znajduje się mnóstwo domów sanatoryjno-wypoczynkowych i zakładów przyrodoleczniczych słynących z zabiegów z wykorzystaniem borwiny i solanki oraz nowoczesnej aparatury. Wypoczynek w Kołobrzegu zalecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego oraz mającym kłopoty z niedoczynnością tarczycy.
Kołobrzeg odwiedzają równie chętnie miłośnicy aktywnego wypoczynku, zwiedzania i atrakcji turystycznych. Tego rodzaju turyści wpisując w wyszukiwarkach internetowych hasła typu: Kołobrzeg wypoczynek, Kołobrzeg tanie pokoje czy Kołobrzeg kwatery, szukają takich noclegów, które nie byłyby zbytnio oddalone od centrum miasta, gdzie zwykle koncentruje się większość imprez kulturalnych, rekreacyjno-sportowych i rozrywkowych. Do najbardziej znanych należą Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Solny. Jeśli chodzi o zabytki, to niestety nie zachowało się ich wiele. W ciągu minionych stuleci miasto wielokrotnie ulegało zniszczeniu. Część najważniejszych obiektów oczywiście odbudowano i odrestaurowano. Niestety wiele z nich na zawsze zniknęło z mapy miasta. Najcenniejsze z odnowionych zabytków, to ratusz, bazylika konkatedralna, kamienica średniowieczna, w której mieści się obecnie Muzeum Oręża Polskiego. Równie znane i warte odwiedzenia są Baszta Prochowa, Akademia Rycerska i Reduta Morast. Spośród wszystkich zabytków i atrakcji największą popularnością cieszy się jednak kołobrzeska latarnia morska. Latarnia o wysokości 26 metrów znajduje się tuż przy wejściu do portu, a jej historia sięga 17 wieku. Na brak atrakcji narzekać nie powinni również zapaleni żeglarze i turyści spragnieni morskich wrażeń. W Kołobrzegu działa wiele firm oferujących rejsy wędkarskie, krajowe ale także wycieczki na przykład na Bornholm.
Planując urlop nad polskim morzem warto poszukać w Internecie ofert typu: Kołobrzeg wypoczynek, Kołobrzeg kwatery i Kołobrzeg tanie pokoje. To miasto gwarantuje udane wakacje zarówno rodzinom z dziećmi, osobom z problemami zdrowotnymi oraz turystom nastawionym na aktywne spędzanie czasu. Wielką zaletą Kołobrzegu jest jego uniwersalność i fakt, że nawet przy nienajlepszej pogodzie na pewno nikt nie będzie się tutaj nudził. Z jednej strony jest to miasto w pełnym tego słowa znaczeniu, z mnóstwem sklepów, świetną bazą noclegową i infrastrukturą ale z drugiej strony nie straciło uroku niewielkiej nadmorskiej miejscowości.

Licencja: Creative Commons