Przed nami wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje. Dokąd się wybrać i gdzie spędzić najlepsze wakacje swojego życia?

Data dodania: 2008-04-08

Wyświetleń: 7883

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Już niedługo kończy się rok szkolny i zaczną się miesiące spokoju, odpoczynku i wakacyjnych szaleństw, dzięki którym każdy z nas naładuje swoje akumulatory pozytywną energią i siłą do działania w nowym roku szkolnym bądź w pracy. Bez wątpienia każdy uczeń, student i pracownik marzy o tym, by oderwać się od codzienności i wyjechać gdzieś, jak najdalej od szkoły i miejsca pracy. Niektórzy z nas już od dawna wiedzą gdzie spędzą chociaż kilka dni swojego urlopu, ale zdecydowana większość nadal zastanawia się dokąd pojechać, by naprawdę odpocząć i zrelaksować się. Wakacje nad morzem mogą być idealnymi wakacjami pełnymi szaleństw i chwil głębokiego relaksu, co prawdopodobnie zaowocuje niesamowitymi wspomnieniami i pozytywnym nastawieniem do wyzwań czekających na nas po wakacjach. Dlaczego właśnie morze?

Polacy są narodem, który uwielbia słońce i słoneczne kąpiele. Wystarczy w środku lata spojrzeć na plaże, a których turyści leżakują i opalają się, a w zimie odwiedzić solarium, by przekonać się, że wiele osób tęskni za słońcem. Stereotyp mówi, że jeśli chcemy się ładnie opalić to powinniśmy udać się nad morze i leżeć plackiem na piaszczystej plaży bądź pluskać się w wodzie godzinami, i wtedy z pewnością po kilku dniach będziemy wyglądać jak czekoladki. Z tego właśnie powodu - z dużej ilości słońca nad wodą i naszego zamiłowania do ładnej brzoskwiniowej skóry- powinniśmy zdecydować się na wypoczynek w nadmorskiej miejscowości takiej jak np. przepiękne Władysławowo.

Morze, poza słonecznymi kąpielami, oferuje nam bardzo ważną rzecz, której nie dostaniemy w górach czy nad jeziorem. Mowa o jodzie, który ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki temu pierwiastkowi, który znajduje się np. w rybach morskich możemy uniknąć wielu chorób jak chociażby wole tarczycy. Jeśli chcemy być zdrowi i silni powinniśmy przynajmniej kilkanaście dni w roku spędzać nad morzem, dlatego jeśli mamy teraz okazję spędzić wakacje nad morzem to do dzieła!

Co więcej jeśli zdecydujemy się na wakacje nad brzegiem morza to możemy stwierdzić, że mamy wszystko zapewnione w pakiecie. Jak to rozumieć? Jeśli lubimy wodę to mamy możliwość kąpieli w morzu, wylęgiwanie się na piasku zapewniają nadmorskie plaże, dla amatorów odpoczynku w lesie gwarancją udanego wypoczynku będzie bliskość lasu nad morzem, a jeśli chodzi o wspinaczki górskie to zastąpić je mogą wspinaczki na wydmy lub nadmorskie skarpy. Taki metaforyczny pakiecik morza, lasów i gór gwarantuje np. Camping Jastrzębia Góra.

Jak widać powodów, które mogą nas przekonać do wyboru spędzenia swojego urlopu nad morzem jest wiele, a znaleźć ich można jeszcze więcej. Ale po co się zastanawiać? Lepiej zdecydować się na wyjazd nad morze i samemu przekonać się, że Bałtyk ma wiele do zaoferowania i że dzięki chwilom spędzonym nad brzegiem morza poczujemy się lepiej, a nasze wrażenia pozwolą nam funkcjonować przez kolejny rok - do następnych wakacji nad morzem.
Licencja: Creative Commons