Jeżeli twoim marzeniem jest praca przy wielu promocjach, to z pewnością powinnaś zainteresować się karierą hostessy. Wbrew pozorom to praca bardzo ciekawa i wymagająca. Dobre hostessy zarabiają spore pieniądze i jeżdżą po całym świecie z markami, które reprezentują.

Data dodania: 2013-04-23

Wyświetleń: 1645

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać agencję hostess

Dziewczyny chcące rozpocząć swoją przygodę w branży hostesingu czy modelingu na początku swojej drogi wysyłają swoje zdjęcia do wielu różnych agencji. Zdjęcia powinny być przygotowane przez profesjonalne studio fotograficzne. Amatorskie zdjęcia źle świadczą o kandydatce i znacznie ograniczają jej szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Portfolio musi być uzupełnione różnorodnymi zdjęciami – twarzy, tułowia i całej sylwetki.

Gdy już wyślemy nasze portfolio do wybranych agencji hostess, czekamy na odpowiedź. Jeżeli osoby pracujące w agencji uznają naszą kandydaturę za wartościową, to z pewnością się odezwą. Pewien problem może stwarzać sytuacja polegająca na otrzymaniu kilku odpowiedzi. Na którą agencję się zdecydować? To trudna decyzja, której skutki mogą mieć ogromny wpływ na całość kariery młodej dziewczyny. Z pewnością należy skontaktować się z tymi, na których najbardziej zależy kandydatce i zapoznać się z tym, co poszczególne agencje mają do zaoferowania. Szczególną uwagę należy zwrócić na agencje oferujące umowy długoterminowe. Umowę taką należy dokładnie przeanalizować i zastanowić, czy dana agencja hostess da nam to, czego potrzebujemy i czy będziemy w stanie z jej pomocą rozpocząć wieloletnią karierę. Dziewczyny aplikujące do agencji powinny dokładnie wiedzieć czego chcą i w czym czują się najlepiej. Choć zadania hostessy i modelki bardzo często się przeplatają, to jednak mile widziane jest określenie, czy dana dziewczyna woli poruszać się po wybiegu, czy może bardziej woli błyski fleszy i fotomodeling.

Dokładne określenie preferencji danej dziewczyny z pewnością ułatwi jej ostateczny wybór właściwej agencji hostess czy modelek. Wybór ten ma duży wpływ na potencjalną karierę oraz zadowolenie z wykonywanej pracy. Ponadto dobry wybór i samorealizacja pozwalają wielu dziewczynom na dodatkowe uwydatnienie swoich walorów.

hostessa

Wybór agencji może być także zdeterminowany warunkami fizycznymi danej kandydatki. Fotomodelki, dla przykładu, wcale nie muszą być wysokie. Wymagania co do hostess są różne, jednak z pewnością bardziej restrykcyjne. Najwyżej poprzeczkę stawia się modelkom kandydującym do prezentowania się na wybiegu. Na ogół agencje są ukierunkowane na dany segment rynku, tzn. albo specjalizują się w fotomodelingu, albo hostessingu. Dlatego jeżeli Twoim celem jest zostanie hostessą, to staraj się wyszukać agencję, która specjalizuje się w wysyłaniu dziewczyn w charakterze promotorek na targi czy jako hostessy na bankiety dużych firm.
Jeżeli dobrze rozważysz wszystkie za i przeciw, a ponadto zasięgniesz języka wśród znajomych bądź w sieci to z pewnością dokonasz dobrego wyboru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena