Świat pędzi coraz szybciej a ludzie starają się za wszelką cenę nadążyć za zmianami. Nie wszystkim się to udaje bo nie każdy człowiek jest taki sam. Część ludzi, zwłaszcza tych o osobowości neurotycznej, jest narażona na przeróżne, tzw. choroby XXI wieku. Jedną z nich jest choćby nerwica lękowa.

Data dodania: 2013-04-21

Wyświetleń: 1770

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

    Wielu ludzi cierpi na nerwicę i często jest to cierpienie w samotności, ponieważ ta choroba potrafi całkowicie odebrać człowiekowi chęć do życia, zdominować każdy aspekt codziennej egzystencji. Dlatego nie można lekceważyć tego schorzenia ponieważ może prowadzić do innych poważnych chorób jak np. depresja.

W leczeniu nerwicy zazwyczaj stosuje się dwie metody leczenia: farmakologiczną i psychoterapię. W początkowej fazie leczenia przeważnie łączy się obie metody a w dalszej rezygnuje się z leków na rzecz pychoterapii. Tak na prawdę nie ma uniwersalnej metody leczenia dla każdego i często trwają "przepychanki" między psychiatrami a terapeutami co jest skuteczniejsze. Ważne jest, aby się nie poddawać po niepowodzeniach i wytrwale szukać właściwej metody. Nerwica lękowa jest chorobą, którą z całą pewnością można pokonać. Ważne jest samozaparcie, ciężka praca nad sobą i bezwzględne dotarcie do sedna problemu, ponieważ nerwica nie wzięła się sama z siebie i nie pojawiła się nagle. Jest to przypadłość, która dojrzewa w człowieku przez wiele lat, by pewnego dnia wystrzelić jak gejzer. Wpływ ma na to wiele czynników, jak choćby życie w nieustannym stresie, nie radzenie sobie z problemami czy nawet niewłaściwe okazywanie emocji. Ciężko jest skojarzyć pierwsze objawy z nerwicą, dlatego za początek często bierze się pierwsze silne napady lęku.

   Najważniejsze w pozbyciu się tego problemu jest to, aby nie pozostawać biernym, nie wstydzić się szukać pomocy u psychiatry czy u psychologa. Wielu ludzi twierdzi, że nie pójdą do psychiatry bo to wstyd. Nie ma w tym nic bardziej mylnego, jest to lekarz jak każdy inny a możliwość pozbycia się problemu powinna być priorytetem. Niestety leczenie nericy nie jest krótkim procesem, leczenie może trwać latami i tak naprawdę nie ma gwarancji, że problem nie powróci. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena