Agroturystyka jest niedocenianą formą odpoczynku. Dlaczego warto zaufać wsi i spędzić wakacje na łonie natury?

Data dodania: 2008-03-11

Wyświetleń: 5774

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons


Agroturystyka jest nową formą spędzania wakacji i urlopów. Co prawda, w Polsce obecna jest już kilka lat, ale nie wszyscy zdążyli się do niej przekonać. Na zachodzie ludzie doskonale zdają sobie sprawę z pozytywnych stron spędzania urlopów na łonie natury. Dlaczego agroturystka jest tak polecaną formą spędzania wakacyjnych dni?

Pierwszą pozytywną stroną agroturystyki jest zdrowie. Ludzie mieszkający na stałe w miastach narażeni są nie tylko na zanieczyszczenia i wiążące się z tym choroby płuc, ale również na hałas i zgiełk, które negatywnie wpływają na stan naszego słuchu. Jeśli wybierzemy wieś na miejsce naszego wypoczynku, z pewnością rzeczywiście odpoczniemy, nawet jeśli byśmy pomagali gospodarzom w polu. Otóż na wsi hałas prawie nie istnieje, a z pewnością nie jest tak szkodliwy jak hałas miejski. Poza tym czyste wiejskie powietrze może być wybawieniem dla naszych płuc.

Drugą pozytywną stroną odpoczynku agroturystycznego są tanie pokoje. Często gospodarze oczekują zapłaty symbolicznej, jedynie za zużytą energię i wyżywienie, a nie tak jak hotele za swoją renomę i nazwę. Osoby, które cenią sobie wygodę i oszczędność pieniędzy z pewnością będą zadowolone z oferty jaką posiadają domy agroturystyczne.

Warto też wspomnieć o wyżywieniu. Gdy spędzamy wakacje poza granicami Polski nigdy nie możemy mieć pewności co tak naprawdę jemy i czy jest to zdrowe i świeże. Jeśli chodzi o agroturystykę to oferty noclegowe często przewidują domowe jedzenie, prawdziwe wiejskie jaja, wiejskie wędliny czy domowy chleb. Mieszczuchy mogą jedynie pomarzyć o tak smakowitych i pachnących specjałach, chyba że zdecydują się na wypoczynek na wsi.

Jeśli ktoś zdecyduje się na prawdziwe wiejskie wakacje to z całą pewnością będzie chciał powtarzać to co roku, ponieważ smaku wiejskich wędlin i chleba i zapachu wiejskiego powietrza nie da porównać się z żadnym kurortem w Grecji czy Italii.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena