Na półkach sklepowych i w ofercie sklepów internetowych aż roi się od produktów wykonanych z porcelany. Poczawszy od filiżanki, po naczynia do zapiekania. Kupić można wszystko, ale skąd wiadomo, że zakup, na który się decydujemy jest dobrej jakości?

Data dodania: 2012-11-26

Wyświetleń: 9775

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakość porcelany zależy przede wszystkim od surowców, z jakich została wykonana. Oczywiście jako zwykły Klient nie możemy uzyskać takich informacji od sprzedawcy, ale możemy nauczyć się odczytywać informacje zawarte w popularnych sformłowaniach jak: "porcelana Premium", "porcelana Bone China" czy  "porcelana Fine China". Co te nazwy mówią nam o produkcie?

PORCELANA BONE CHINA

Odczytując taką informację możemy mieć pewność, że oglądany produkt został wykonany z najszlachetniejszego rodzaju porcelany.  Powstaje ona ze spalonych kości wołowych. Dodatek ten gwarantuje wyjatkową odporność wyrobu, również na obtłuczenia i wyszczerbienia. Jeśli porcelana jest gładka, pozbawiona dodatkowego dekoru, nigdy nie posiada doskonale białego koloru, jest on żywy, a jednocześnie nieco przezroczysty. Obecnie Bone China to jedna z bardziej luksusowych rodzajów porcelany, doceniana ze względu na walory funkcjonalne,a przede wszystkim wizualne.

PORCELANA FINE CHINA

To rodzaj udoskonalonej porcelany. Wyróznia się od "tych przeciętnych" przede wszystkim kolorem- wyjątkowo mlecznym odcieniem bieli. Ten rodzaj porcelany zazwyczaj pokryty jest dodatkowym dekorem w określonej tematyce. Zamin produkt zacznie się używać w kuchence mikrofalowej – do odgrzewania potraw – lub po posiłku włoży do zmywarki, dobrze będzie upewnić się, czy całość została pokryta warstwą szklaistą. To ta ostatnia chroni naniesiony na porcelana wzór przed zniszczeniem.

PORCELANA PREMIUM

Najpopularniejszy rodzaj porcelany, idealny do codziennego użytku. Oczywiście "najpopularniejszy" nie oznacza "najgorszy". Najbardziej pożądana jest porcelana premium z dodatkową powłoką ochronną. Zapewnia ona produktom dodatkową twardość chroniącą przed wyszczerbieniem i obtłuczeniem. Chroni ona również ewentualne zdobienia przed uszkodzeniem podczas mycia w zmywarce czy używania w kuchence mikrofalowej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena