Wakacje nad polskim morzem to jedna z najczęściej wybieranych opcji wypoczynkowych naszych rodaków. Opcja, nie ukrywajmy, stosunkowo kosztowna, a w porównaniu z innymi państwami Europy, nawet bardzo droga.

Data dodania: 2012-10-18

Wyświetleń: 1203

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

I choć apartamenty w Trójmieście to wydatek porównywalny z wynajmem apartamentu np. w Bułgarii, to lokalizacja tych kwater, jeśli chodzi o odległość od morza, bardzo znacząco się różni. O wiele tańszą alternatywą w Polsce jest zakwaterowanie prywatne. Najlepsze pokoje to ceny znacznie niższe niż wynajem apartamentów, a jakość świadczonych usług niemalże taka sama. Jeśli więc nie widać znaczącej różnicy, warto rozważyć wybór tańszej opcji, a zaoszczędzone w ten sposób pieniążki przeznaczyć na przykład na wakacyjne szaleństwo, korzystając z dobrodziejstw licznych atrakcji. A tych w Trójmieście nie brakuje, ich ceny jednak nie są najniższe. Wybierając się nad morze, warto przemyśleć też kwestię renomy miasta. Te najbardziej popularne są, siłą rzeczy, najdroższe, te nieco mniej znane, a również piękne i turystycznie atrakcyjne są o wiele bardziej przyjazne dla naszego budżetu. Tym bardziej jeśli jest to budżet rodzinny.

Zabierając ze sobą najbliższych, pomyślmy o miastach takich jak Pobierowo, Grzybowo, czy też Pogorzelica. Wszystkie położone są niedaleko morza, a noclegi mają nieco tańsze, co przy wypadzie rodzinnym jest zazwyczaj istotne. I tak na przykład noclegi w Grzybowie to wydatek od 20 złotych za osobę. Co ważne pokoje wynajmowane w prywatnych kwaterach zazwyczaj są dobrze wyposażone. Nawet te stosunkowo niedrogie mają na wyposażeniu TV, czy czajnik. Rzadko zdarza się też by nie były wyposażone w dostęp do Wi-Fi, czy parking. Zarówno w drogich, jak i tańszych miejscach odnajdziemy też place zabaw dla dzieci lub miejsce do grillowania. Coraz rzadziej spotyka się też wspólne łazienki usytuowane na korytarzach. W większości miejsc uzyskamy także dostęp do lodówki i aneksu kuchennego, co pozwoli z kolei zaoszczędzić na posiłkach, bo stołowanie się w restauracjach nie należy do najtańszych. Zabierając ze sobą na wakacje pociechy sprawdźmy też czy nasza kwatera w swej ofercie posiada boiska czy też pola do gier zespołowych, korty tenisowe lub sprzęt plażowy.

Licencja: Creative Commons