Postęp w technologii zauważalny jest „gołym okiem”. W sprzedaży dla indywidualnych odbiorców pojawiają się coraz wyższej klasy urządzenia, podobnie jest również w przemyśle i np. wojskowości. Każde nowe urządzenie to również nowa, wyższa jakość każdego pojedynczego elementu użytego do produkcji.

Data dodania: 2012-07-24

Wyświetleń: 1413

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwój technologii przebiega w zawrotnym tempie, w rezultacie czego powstają coraz wydajniejsze i lepsze urządzenia, naszpikowane coraz bardziej skomplikowaną elektroniką. Do konstruowania takich urządzeń, aby zapewnić im trwałość i niezawodność, trzeba wykorzystywać elementy o bardzo wysokiej jakości. Pomijając podzespoły elektroniczne, w produkcji urządzeń elektronicznych niezwykle ważne są wszelkie kable, złącza, krzywki, czyli wszelkie łączniki podzespołów elektronicznych, dzięki którym urządzenie pracuje. W dużych urządzeniach takich połączeń jest ogrom, w związku z czym konieczne staje się zminimalizowanie okablowania, które montowane jest w postaci wiązek kablowych i światłowodowych.

W zależności od przeznaczenia urządzenia, do produkcji używa się wiązek kablowych produkowanych według konkretnych technologii i standardów. Urządzenia AGD na przykład nie mają takich samych wymagań technologicznych, jak specjalistyczne urządzenia stosowane w telekomunikacji czy w wojskowości, gdzie ze względu na ekstremalne warunki użytkowania urządzeń każdy z elementów sprzętu musi spełniać określone normy. Firmy produkujące wiązki kablowe i światłowody do specjalnych zastosowań stosują więc w produkcji nowoczesne technologie pozwalające na uzyskanie odpowiednio wysokiej jakości produktów (np. standard IPC/WHMA-A-620), spełniających szczegółowe wymagania.

Dzięki ciężkiej pracy naukowców, współczesne urządzenia są bardzo wysokiej jakości, bezpieczne i trwałe. Możliwe stało się zautomatyzowanie wielu procesów produkcyjnych, znacznie poszerzyły się możliwości przesyłania danych - chodzi zarówno o komputery, jak i sprzęt telekomunikacyjny, korzyści odnosi też służba zdrowia, która ma coraz lepszy sprzęt medyczny, ale też wojsko i wszystkie służby wywiadowcze. Tak właściwie nowoczesna technika korzyści przynosi wszystkim, bez żadnego wyjątku.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena