Wyspa ta nazywana jest  "ładną wyspą". Posiada bowiem przyrodę prawie nietkniętą, bez większej ingerencji człowieka, z przepięknymi krajobrazami. La Palma jest zieloną wyspą, która mieni się wieloma kolorami pod jednym z najlepszych sklepień niebieskich świata dla  obserwacji astronomicznej.

Data dodania: 2012-07-15

Wyświetleń: 1519

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Można tutaj odnaleźć najważniejsze obserwatoria astrofizyczne na półkuli północnej.

Turysta, który planuje urlop na tej egzotycznej wyspie, może tu odnaleźć tysiące przepięknych, malowniczych zakątków, w których będziemy mogli przebywać w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Tego piękna nie można oddać słowami, najlepiej odwiedzimy tą wyspę osobiście. Na wyspie znajduje się Rezerwat Biosfery, warto go zwiedzić i przy okazji zagłębić się w jednym z jego niezliczonych szlaków w gęste lasy z rozsianymi stałymi źródłami, w których roślinność, która przetrwała, pochodzi jeszcze z epoki dinozaurów. Zniewolą nas jej niesamowite szczyty, z których obserwowanie gwiazd jest prawdziwym przeżyciem, głębokie jary, wulkany i zadziwiające pejzaże lawowe... Przytulne plaże zaproszą nas również do relaksującej kąpieli w czystych wodach oceanu.

Ogromnym przeżyciem dla turystów jest możliwość bezpośredniego zbliżenia się do jednego z największych kraterów świata i spoglądanie do jego wnętrza, który dodatkowo jest Parkiem Narodowym, a gdzie u podnóży stoków przyprawiających o zawrót głowy rosną wspaniałe egzemplarze sosny kanaryjskiej, gatunku roślinnego występującego wyłącznie na Wyspach Kanaryjskich.

Nie ma wątpliwości, że każdy chciałby powrócić na tę wyspę szanującą środowisko naturalne, a która uzyskała certyfikat, który gwarantuje, że jest ona pierwszym „Miejscem Turystycznym o Zrównoważonym Rozwoju” na świecie.

Santa Cruz de La Palma
Stolica La Palmy i główny port morski wyspy cieszy się opinią najładniejszej stolicy Wysp Kanaryjskich. To kolonialne miasto, otoczone przez liczne parki naturalne, malowniczo położone nad morzem, jest doskonałym miejscem zarówno na romantyczne spacery wąskimi uliczkami, wśród ukwieconych domów, jak i na doskonałą zabawę. Stare miasto to raj dla koneserów sztuki. Liczne pałace, budynki z okresu kolonialnego, domy o tradycyjnej dla Kanarów architekturze… Santa Cruz to wspaniałe miejsce na spędzenie ognistych wakacji - wspomnieć można choćby karnawał, słynny na całej wyspie.

Na wyspie panuje łagodny i wiosenny klimat przez cały rok. Stałe temperatury o średniej rocznej temperaturze wynoszącej 22ºC (71,6ºF).
3.000 godzin słońca w roku (to miejsce w Europie o największej ilości godzin światła).

Licencja: Creative Commons
2 Ocena